Battlefield 1 – o karabinach snajperskich, gadżetach i specjalizacji broni

Twórcy gry odsłaniają kolejne tajemnice odnośnie oręża.

Poznaliśmy już sześć kategorii broni w Battlefield 1 i sporo innych ciekawostek o modyfikacjach, granatach czy dźwięku. Teraz dokładamy do tego kolejne informacje, przedstawione przez Juliana Schimeka, projektanta uzbrojenia pracującego przy produkcji Battlefield 1. Odpowiedział on na kilka pytań zadanych przez streamera Darkness429, a wszystko zostało opublikowane na oficjalnej stronie gry.

Po pierwsze Schimek odniósł się do kwestii, jak będzie wyglądać korzystanie z broni w porównaniu z poprzednimi grami z serii Battlefield. – W Battlefield 1 poszczególne typy broni mają trochę węższą specjalizację. Aby jak najwięcej z danej broni „wycisnąć”, trzeba poznać jej mocne i słabe strony. No i używać jej w odpowiedniej sytuacji. Dzięki temu satysfakcja z właściwego wykorzystania uzbrojenia będzie jednak większa niż kiedykolwiek wcześniej – odpowiada projektant uzbrojenia.

Dowiedzieliśmy się również, że gadżety w Battlefield 1 może i wyglądają inaczej, ale z ich użyciem nie będziemy mieć żadnych problemów. – I wojna światowa stanowiła bodziec dla innowacji, co zaowocowało wynalazkami takimi jak czołgi czy amunicja przeciwpancerna. Doprowadziło także do rozwoju wyposażenia medycznego i zwiadowczego, które zrewolucjonizowały działania wojenne toczone w ciągu następnego stulecia – zaznacza Schimek.

Najciekawsze zostawiamy na koniec, czyli sposób obsługi karabinów snajperskich: Osoby, które w grach Battlefield preferują rolę snajpera, bez problemu się w naszej grze odnajdą. Co nie znaczy, że karabiny snajperskie działać będą dokładnie tak samo. Najpoważniejsza zmiana polega na tym, że najskuteczniejsze będą na określonym dystansie do celu. Nie będzie już chodzić tylko o to, by znaleźć się od niego jak najdalej. Trzeba będzie pilnować, by odległość nie była zbyt duża, ale i nie za mała.

Zapowiada się zatem naprawdę ciekawie. Wszystko przetestujemy osobiście 21 października, kiedy to Battlefield 1 zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.