Klasy postaci w Battlefield 1 – jakie zmiany w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii?

Mieliśmy już opis wszystkich klas, czas zatem na kolejne szczegóły.

Wczoraj mogliśmy zapoznać się z sześcioma klasami postaci, jakie będziemy mogli wybrać w Battlefield 1. Będą to: szturmowiec, żołnierz wsparcia, medyk, zwiadowca, pilot i czołgista.


Electronic Arts zdradziło jednak trochę więcej na temat klas w sesji pytań i odpowiedzi, którą można znaleźć na oficjalnej stronie gry. Producent Julian Schimek wytłumaczył m.in. największe zmiany dotyczące klas w porównaniu z poprzednimi grami: Wszystkie klasy są teraz skuteczniejsze w walce z piechotą wroga. Nadal mają cechy, które czynią je wyjątkowymi, ale chcieliśmy, by gracze mieli poczucie, że na polu walki mogą poradzić sobie z każdym i nigdy nie są na przegranej pozycji.

Każda z klas to nie tylko inne umiejętności, lecz również szczegóły w wyglądzie. – Wszystkie mają odróżniające je drobne akcenty wizualne. Jeśli przyjrzycie się dokładniej zwiastunowi, też je dostrzeżecie – medycy, na przykład, noszą na plecach kule do chodzenia dla rannych – zaznacza Julian Schimek.

Wśród klas w Battlefield 1 zabraknie technika/sapera. Co się z nim stało? Jego umiejętności przetrwały w innych klasach: Medyk, oprócz leczenia i reanimowania, może też naprawiać pojazdy, a szturmowiec jest skuteczniejszy w ich zwalczaniu. Szturmowcy dysponują gadżetami i bronią przeciwpancerną, co czyni z nich specjalistów od niszczenia czołgów wroga.

Na koniec dobra informacja dla osób, które chciałyby zostać zwiadowcą. Wybierając tę klasę również weźmiecie czynny udział w walce. – Zwiadowcy to eksperci w zakresie rozpoznania, a ich zdolność eliminacji nieprzyjaciół z dystansu karabinami snajperskimi stanowi tu świetne uzupełnienie. Podczas polowania na wroga z dużych odległości mogą uzyskać przegląd pola i przekazać cenne informacje członkom zespołu – podkreśla producent gry Battlefield 1.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

29 Shares
Share29
+1
Tweet