King’s Bounty 2 zapowiedziane. Szykujcie się na gęsty klimat fantasy

1C Entertainment ogłosiło właśnie King’s Bounty 2, czyli kolejną część słynnej taktycznej strategii RPG.

King’s Bounty 2 zabierze graczy do krainy Antary i stanie się to w 2020 roku na komputerach PC. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze screeny i zwiastun produkcji oraz garść szczegółów.

Wcielając się w jednego z trzech bohaterów – każdy z własną, unikatową historią – gracze wyruszają w nieliniową przygodę w otwartym świecie fantasy. Nasza podróż rozpoczyna się po pojawieniu na obrzeżach Antary tajemniczej zarazy, niszczącej plony oraz zabijającej ludzi. Uchodźcy z dotkniętych wirusem regionów zaczęli przybywać do królestwa Nostrii, przez co brakuje żywności i innych niezbędnych do życia towarów. To jednak nie koniec kłopotów, ponieważ zniekształcone przez zarazę monstra wędrują teraz po wsiach, pozostawiając po sobie chaos i zniszczenie. Antara pogrąża się w mroku i to od nas będzie zależeć los całej krainy.

Deweloperzy obiecują duże zmiany w mechanice rozgrywki względem pierwszej części. Po pierwsze, pola bitew nie będą już płaskie, a poprzecinane wąwozami, rzekami i innymi naturalnymi przeszkodami terenowymi. Po drugie, pole bitwy będzie wiernie odzwierciedlonym fragmentem mapy, na którym dochodzi do starcia. Oznacza to, że stając do walki będziemy mogli zająć dogodne dla nas miejsce, by zyskać przewagę po przejściu w tryb walki.

Ponadto w King’s Bounty 2 pojawią się unikalne drużyny – każda ma się składać z całkowicie unikalnych jednostek, każda z własnym zestawem umiejętności i wyglądem. Zamiast rekrutów bez twarzy gracze zbudują armie ludzi, elfów, trolli i innych stworzeń, które spędzają większość swojej przygody walcząc ramię w ramię i rozwijając przy tym trwałe więzi.

Twórcy obiecują również jeszcze lepszy system rozwoju postaci oraz kształtowanie rzeczywistości gry nie tylko poprzez wybory dialogowe, lecz przede wszystkim poprzez akcję i działanie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.