PlayStation 5 – Sony już myśli o grach na kolejną generację

PlayStation 4 dopiero rozkwita, a programiści powoli zaczynają odkrywać pełnię mocy drzemiącą w tym sprzęcie. Tymczasem…

Sony poszukuje doświadczonego programisty, który pomoże firmie w tworzeniu gier wspierających cele badawczo-rozwojowe związane z konsolą następnej generacji. – Dla kogoś, kto jest pasjonatem grania, to naprawdę rzadka okazja – zachęca japoński producent w jednym z ogłoszeń o pracę.


Wygląda więc na to, że Sony albo już zaczęło, albo wkrótce zacznie przymierzać się do systemu, który zastąpi PlayStation 4. Za wcześnie?

Oczywiście nie oznacza to, że PS4 zostanie odsunięte na boczny tor – to przecież jeszcze młoda konsola, która nie ma na karku nawet dwóch lat. Jednak konkurencja nie próżnuje. Nintendo ogłosiło już swój projekt NX, a Satoru Iwata zapowiedział przy tym, że nadchodzący sprzęt będzie czymś zupełnie innym: Jeśli chodzi o kształt i formę, zawsze myślimy o tym, jak zaskoczyć gracza, tak samo jak zmienić życie każdego człowieka w grach wideo. Nie wiadomo tylko, czy NX rzeczywiście będzie konsola stacjonarną czy też może następcą dobrze sprzedającego się 3DS-a.

Jedno jest pewne – ósma generacja konsol raczej nie przetrwa na rynku tyle, co PlayStation 3 i Xbox 360. Last-geny rządziły aż siedem lat! Jak będzie z PS4 i Xbox One? Waszym zdaniem obecne platformy poświętują choćby piąte urodziny?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

156 Shares
Share156
+1
Tweet