Kiedy Cyberpunk 2077? CD Projekt RED woli być jak Rockstar, a nie jak Ubisoft czy EA

Marcin Iwiński nieco studzi nadzieje na szybką premierę Cyberpunk 2077.

Szef CD Projekt RED tłumaczy w rozmowie z serwisem Gamespot, że cały zespół jest w pełni zaangażowany w prace nad Cyberpunk 2077. – Zajmie nam to tyle czasu, ile będziemy chcieli, żeby zrobić z tego coś wielkiego. Tego właśnie chcemy – zaznacza, odnosząc się m.in. do wszelakich plotek, jakoby nowy tytuł został wypuszczony jeszcze w tym roku.


Marcin Iwiński zaznaczył, że CD Projekt RED – jeśli chodzi o podejście do wydawania gier – jest trochę jak Rockstar. – Dlaczego nie mamy od nich gry każdego roku? Wierzcie, że są ku temu powody – mówi i dodaje: Można przyjąć również inny model, jak FIFA, Call of Duty czy Assassin’s Creed, lecz sądzę, że to jest nasza ścieżka.

Nie spodziewajmy się zatem, że REDzi zaczną wypluwać rok w rok nowy tytuł, lecz chyba przyznacie, że lepiej dłużej poczekać i dostać prawdziwą bombę niż niedopracowane i robione naprędce, taśmowe produkcje.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 znajduje się w planie wydawniczym polskiego studia na lata 2017-2021. Według ostatnich doniesień, CD Projekt RED planuje jednak jeszcze jedną grę, której dotychczas nie zapowiedziano. Na pewno będzie to RPG formatu AAA.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

267 Shares
Share267
+1
Tweet