Kevin Spacey jako Frank Underwood w serialu House of Cards

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Wysokie zadośćuczynienie dla producentów House of Cards. Zapłaci Kevin Spacey

Sąd arbitrażowy zadecydował – Kevin Spacey musi zapłacić zadośćuczynienie producentom House of Cards. Pieniądze przyznano za straty, jakie wywołało oskarżenie aktora o molestowanie seksualne.

Łączna kwota, jaką musi zapłacić Spacey, wynosi niemal 31 mln dolarów. Samo zadośćuczynienie na rzecz firmy MRC opiewa na kwotę 29,5 mln, pozostała suma to koszty sądowe oraz wynagrodzenia prawników. Tak wysoka stawka wynika ze złamania przez aktora warunków umowy z producentami House of Cards.

Oskarżenia przeciwko aktorowi pojawiły się w 2017 roku. Ze względu na zarzuty o molestowanie seksualne, jakiego Kevin Spacey miał się dopuścić na przestrzeni lat wobec ponad 30 osób, firma producencka MRC zdecydowała się zerwać umowę z aktorem. W rezultacie skrócono ostatni sezon serialu z 13 do 8 odcinków. Ponadto należało wyciąć Spaceya z nakręconych dotychczas materiałów z 6. sezonu. W rezultacie ostatnia odsłona serialu skupiała się na postaci Claire Underwood, granej przez Robin Wright.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%