Karty Pokémon. Turniej, w którym do zgarnięcia jest pół miliona dolarów

Poznaliśmy datę wielkiego wydarzenia dla fanów popularnej gry karcianej.

Pokémon Company International ogłosiła daty i miejsca dwóch największych turniejów Pokémon, które będą miały miejsce w 2018 roku. Turnieje o Międzynarodowe Mistrzostwo Ameryki Północnej Pokémon potrwają od 6 do 8 lipca w Columbus w stanie Ohio. Tegoroczne turnieje o Mistrzostwo Świata Pokémon odbędą się w dniach 24–26 sierpnia w Nashville w stanie Tennessee.

Lipcowe turnieje o Międzynarodowe Mistrzostwo Ameryki Północnej Pokémon ponownie zorganizowane będą w Greater Columbus Convention Centre. Udział w tym światowym wydarzeniu można wziąć niezależnie od miejsca zamieszkania – turnieje zapewnią graczom Pokémon TCG oraz graczom konsolowym ostatnią możliwość zdobycia punktów i zapewnienia sobie miejsca w eliminacjach do Mistrzostw Świata Pokémon 2018.

Najlepsi gracze Pokémon z całego świata zbiorą się w Music City Center w Nashville 24–26 sierpnia, aby zawalczyć o tytuł Światowego Mistrza Pokémon 2018. Aby zakwalifikować się do turnieju, gracze Pokémon TCG oraz gracze konsolowi muszą zmierzyć się w zawodach organizowanych w ramach cykli mistrzowskich organizowanych przez cały sezon – zebrane w tych zawodach punkty umożliwią zdobycie zaproszenia na turniej. Zwycięzcy otrzymają tytuł Mistrza Świata oraz udział w puli nagród o wartości 500 tysięcy dolarów.

Źródło: Pokémon Company International

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.