NVIDIA RTX 4000 przeciek

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Karty graficzne RTX 3080 Ti i 3060 w drodze. Asus potwierdza sporą ilość pamięci

Asus potwierdził istnienie kart graficznych RTX 3080 Ti i 3060. Karty zyskają sporo pamięci VRAM i mogą namieszać na rynku.

Rok 2020 nie był dobry dla osób interesujących się technologią. Wiele premier sprzętów zostało przełożonych na późniejszy termin, a niektóre zapowiedzi zostały całkowicie odwołane.

Najbardziej problematyczne okazały się jednak karty graficzne. Dostępność najnowszych urządzeń była potwornie ograniczona i niektórzy kupujący musieli oczekiwać na dostawę dobre kilka miesięcy.

NVIDIA nie zamierza jednak poprzestawać na zaprezentowanych niedawno wariantach swojego sprzętu i szykuje już kolejne modele. Na stronie wsparcie technicznego Asus pojawiła się wzmianka o kartach RTX 3080 Ti i 3060.

Źródło: HotHardware

Mocniejsza z wspomnianej dwójki – 3080 Ti – zostanie wyposażona w aż 20 GB pamięci VRAM. Posiadacze 3060 będą musieli się zadowolić 12 GB VRAM, co i tak jest całkiem sporą ilością jak na kartę ze średniej półki.

O RTX 3060 słyszeliśmy już wcześniej, więc pojawienie się w kolejnym źródle możemy uznać za oficjalne potwierdzenie istnienia urządzenia.

Póki co nie wiadomo, kiedy karty miałyby trafić w ręce konsumentów. Ujawnienie ich istnienia jest jednak ważną wskazówką dla potencjalnych kupujących, którzy myślą nad wstrzymaniem się z zakupem do ulepszenia swojego komputera do czasu ujawnienia kolejnych modeli sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się