Karta graficzna Nvidia RTX 3090 z niespodzianką - wewnątrz odnaleziono rękawiczkę na palec

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Zobaczcie, co znalazł w nowej karcie graficznej za ponad 7 000 zł

Niezwykle zdziwiony musiał być pewien użytkownik Reddita, gdy zauważył, że jego nowa karta graficzna nagrzewa się do 110 °C. Szkoda, że nikt nie nagrał jego reakcji, bo musiała być naprawdę niecodzienna.

Dokładnie mowa o redditorze o nicku antonyjeweet, który kilka dni temu opublikował w sieci swój wpis wraz z poniższym zdjęciem po rozebraniu RTX 3090. Na samym początku nadmienię, że to, co widzicie, to specjalistyczna „rękawiczka na palec” wykorzystywana między innymi w fabrykach przy samej produkcji. Ma nie tylko ochraniać jej właściciela, ale także samą elektronikę przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Jak twierdzi antonyjeweet, natrafił na to znalezisko podczas rozkręcania GPU w celu wymiany termopadów. Ten skontaktował się od razu z supportem Nvidia. W pierwszej odpowiedzi uzyskał odpowiedź, że utracił gwarancję, ponieważ otworzył komponent. W drugiej wiadomości jednak firma przyznała się do błędu i oświadczyła, że jeśli karta graficzna działa poprawnie, to nie musi jej reklamować, choć udzielono takiej ewentualnej możliwości.

Poszkodowany poinformował, że po usunięciu niechcianego obiektu temperatury w stresie spadły do 86 po około 1,5 godziny pracy. Warto wspomnieć, że to model referencyjny wydany bezpośrednio od Nvidia. Ten, kiedy był dostępny, kosztował 7 029 zł. Bez wątpienia nikt w sprzęcie za takie pieniądze nie chciałby znaleźć takiego nieprzyjemnego prezentu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się