Karabiny w Call of Duty Warzone przegrywają z kijkami, które zabijają przez ściany

Call of Duty Warzone - żołnierz trzyma w rękach drewniane kije Kali
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W Call of Duty: Warzone od dłuższego czasu trwa problem z jedną bronią, która wymaga w zasadzie natychmiastowego nerfa. Można by myśleć, że dwa kije nie mogą się równać z karabinami, które zadają obrażenia na nieco większym dystansie. Prawda się okazuje nieco inna…

Poniżej możecie zobaczyć świeże wideo z Reddita, które przedstawia skalę problemu, a uwierzcie mi, że jest to wierzchołek góry lodowej. Nie zmienia to faktu, że kije Kali są niezwykle mocne, pozwalają w około sekundę zabić wroga oraz posiadają dość spory zasięg.

Inna kwestia to fakt, że omawiana broń jest po prostu zbugowana i w określonych przypadkach pozwala zabijać przez ściany. Choć w podstawowym założeniu już jest niezwykle silna, niezamierzony „buff” w formie zadawania obrażeń przez powierzchnie sprawia, że według mnie powinno się tę broń chociaż tymczasowo wyłączyć z rozgrywki. Mecze w Call of Duty: Warzone powinny być w pełni fair i na równych zasadach, a osoby z kijkami Kali są po prostu uprzywilejowane.

Warto nadmienić, że powyższe wideo ma miejsce na wieży, która posiada wyjątkowo cienkie hitboxy. Nie zmienia to tego, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

O problemach w rozgrywce w Warzone słyszy się praktycznie od premiery tytułu. Na szczęście niedawno twórcy produkcji zapowiedzieli, że battle royale oraz Vanguard otrzymają zupełnie nowy anti-cheat. Ten ma być małą rewolucją w walce z oszustami, którzy są jedną z bolączek omawianej w tekście gry. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie