Call of Duty Warzone - żołnierz trzyma w rękach drewniane kije Kali

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Karabiny w Call of Duty Warzone przegrywają z kijkami, które zabijają przez ściany

W Call of Duty: Warzone od dłuższego czasu trwa problem z jedną bronią, która wymaga w zasadzie natychmiastowego nerfa. Można by myśleć, że dwa kije nie mogą się równać z karabinami, które zadają obrażenia na nieco większym dystansie. Prawda się okazuje nieco inna…

Poniżej możecie zobaczyć świeże wideo z Reddita, które przedstawia skalę problemu, a uwierzcie mi, że jest to wierzchołek góry lodowej. Nie zmienia to faktu, że kije Kali są niezwykle mocne, pozwalają w około sekundę zabić wroga oraz posiadają dość spory zasięg.

Inna kwestia to fakt, że omawiana broń jest po prostu zbugowana i w określonych przypadkach pozwala zabijać przez ściany. Choć w podstawowym założeniu już jest niezwykle silna, niezamierzony „buff” w formie zadawania obrażeń przez powierzchnie sprawia, że według mnie powinno się tę broń chociaż tymczasowo wyłączyć z rozgrywki. Mecze w Call of Duty: Warzone powinny być w pełni fair i na równych zasadach, a osoby z kijkami Kali są po prostu uprzywilejowane.

Warto nadmienić, że powyższe wideo ma miejsce na wieży, która posiada wyjątkowo cienkie hitboxy. Nie zmienia to tego, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

O problemach w rozgrywce w Warzone słyszy się praktycznie od premiery tytułu. Na szczęście niedawno twórcy produkcji zapowiedzieli, że battle royale oraz Vanguard otrzymają zupełnie nowy anti-cheat. Ten ma być małą rewolucją w walce z oszustami, którzy są jedną z bolączek omawianej w tekście gry. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%