Kajko i Kokosz na Netflix. Data premiery i zwiastun

0 komentarzy

Data premiery serialu animowanego Kajko i Kokosz, oraz zwiastun produkcji trafiły do sieci.

Wszyscy miłośnicy kultowego komiksu Kajko i Kokosz mają powody do świętowania. Bowiem już 28 lutego 2021 roku, odbędzie się premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji w serwisie Netflix, opartej na kultowym komiksie Janusza Christy.

Fabuła podobnie jak w komiksie, będzie toczyć się wokół waśni z rycerzami rozbójników – Zbójcerzami. Herszt Zbójcerzy (Krwawy Hegemon) stosuje podstęp, by zemścić się na Kajko i Kokoszu, którzy przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś. Spodziewajcie się historii z puentą, twórcy mają zwrócić uwagę na istotną rolę wartości jaką jest przyjaźń.

Reżyserami projektu zostaną m.in.: Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz oraz Robert Jaszczurowski. Za scenariusz odpowiadać będzie Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Na historii rysunkowej autorstwa Janusza Christy (1934-2008), wychowały się pokolenia Polaków. Pytanie czy nowy serial przyciągnie zarówno młodszych jak i starszych widzów.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się