Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Kajko i Kokosz. Kultowa polska animacja trafi na Netflix

Ekranizacja komiksu Kajko i Kokosz pojawi się w usłudze Netflix.

Na historii rysunkowej autorstwa Janusza Christy (1934-2008), wychowały się pokolenia Polaków. Opowieść traktuje o słowiańskich wojach, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła. Muszą on mierzyć się ze zbójcerzami, którzy żyją z rabunków i napadów. Komiks zadebiutował w roku 1972, ukazując się w dzienniku Wieczór Wybrzeża. Przygody Słowian mogą budzić skojarzenia z serią traktującą o Galach: Asteriksie i Obeliksie. Data premiery widowiska została ustalona na 2021 rok.

Nowy serial ma szansę przyciągnąć do ekranów zarówno starszych jak i młodszych widzów. Reżyserami projektu zostaną m.in.: Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz oraz Robert Jaszczurowski. Za scenariusz odpowiadać będzie Maciej Kur i Rafał Skarżycki.

W projekt głęboko wierzy Ewelina Gordziejuk będąca showrunnerką:

Serial “Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się