Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Just Cause Mobile – chaos powraca, ale w nieoczekiwanej formie

Just Cause Mobile to najnowsza odsłona doskonale znanej serii. Szkoda tylko, że całkowicie zmienia dotychczasowe założenia gier Square Enix.

Seria Just Cause po świetnej trójce zaliczyła ogromny spadek jakości. JC4 w dniu premiery było praktycznie niegrywalne, produkcję dręczyła ogromna ilość błędów i słaba optymalizacja, a do wszystkiego doszła nieco męcząca już forma rozgrywki.

Square Enix najwyraźniej straciło już całkowicie pomysł na swoją markę, bowiem najnowsza odsłona wybuchowego cyklu to… Just Cause Mobile. Trailer gry możecie zobaczyć poniżej.

Cóż, wygląda to jak kolejna, prosta gra mobilna i chyba po prostu tym jest. Fani serii będą rozczarowani, ale zapewne tytuł ten znajdzie pewne grono miłośników. Niemniej to zdecydowanie nie jest ruch, który pomoże Square Enix w utrzymaniu serii Just Cause przy życiu.

Z trailera możemy wywnioskować, że to nieskomplikowana strzelanka z widokiem izometrycznym. Pojawiają się w niej charakterystyczne dla Just Cause elementy jak malowane na czerwono, wybuchowe obiekty, za których pomocą możemy siać chaos. Przy okazji w grze pojawi się system ulepszania przedmiotów i inne, znane z gier mobilnych mechaniki.

Square Enix zaznacza jednak, że nie zamierza kierować serii tylko i wyłącznie na urządzenia mobilne, więc w przyszłości możemy spodziewać się powrotu Rico Rodrigueza w pełnej formie.

Just Cause w mobilnym wydaniu ma być dostępne za darmo na urządzeniach z systemami Android i iOS. Gra zadebiutuje w 2021 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się