Tak wygląda jedna z pierwszych gier twórców Horizon Forbidden West

ShellShock: Nam '67 - grafika z Aloy
PC

Premiera Horizon Forbidden West już za nami. Warto więc przypomnieć o jednej z pierwszych produkcji twórców tej gry, studia Guerrilla Games.

Duńskie studio kojarzycie zapewne nie tylko z przygód Aloy, ale też serii Killzone. Przed tym twórcy wypuścili jeszcze jedną grę, a jeszcze wcześniej istnieli jako wydające gry na Game Boy’a studio Lost Boys Games. Skupmy się jednak na pierwszej produkcji stworzonej przez Guerrilla w formie, w jakiej znamy je dziś.

Oficjalnie pierwszą grą stworzoną przez Guerrilla Games jest Shellshock: Nam ’67. Wydaniem tego tytułu zajęło się Eidos Montreal, które możecie kojarzyć chociażby dzięki serii Deus Ex. Shellshock to strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, która trafiła na rynek w 2004 roku. Produkcja zadebiutowała na PC, PlayStation 2 i pierwszą konsolę Xbox.

Niestety, choć Guerilla wydaje dziś wielkie hity, Shellshock: Nam ’67 nie było udaną produkcją. Gra zebrała mieszane oceny i przyjęła się dość kiepsko. Recenzenci wystawiali oceny na poziomie 4/10 i 6/10, więc nie był to hit. Jednym z większych zarzutów wobec produkcji było przesadnie uproszczone sportretowanie krwawego konfliktu w Wietnamie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie