Jak powstał Wiedźmin 3? Materiały kompromitujące, ciekawe i zaskakujące

Panowie z CD Projekt RED pokazali naprawdę sporo ciekawostek dotyczących produkcji Dzikiego Gonu. Dla fanów serii filmik obowiązkowy.

Wszyscy zagrywamy się w Wiedźmina 3: Dziki Gon i z pewnością czasem zastanawiamy się, jak powstawały niektóre elementy gry. Jeśli jesteście żądni takiej wiedzy, nie możecie ominąć poniższego wykładu, który pojawił się na kanale YouTube filmspringopen.


Żeby przekonać Was, że warto poświęcić kilkadziesiąt minut na ten materiał, wspomnimy o kilku ciekawostkach, które podczas wykładu można usłyszeć/zobaczyć.

Będzie trochę o cenzurze. Np. w Japonii nie można pokazywać scen z Wiedźmina 3, w których miecz przeszywa brzuch. Jeśli ostrze wbija się w serce czy w bok przeciwnika, to wszystko jest w porządku, lecz brzuch jest totalnie zakazany. Dlaczego? Żeby Japończycy nie przypomnieli sobie o Harakiri! To wcale nie jest dowcip – jak możemy usłyszeć na poniższym materiale, tylko zalecenie jednego z japońskich ministerstw. Dlatego wersja gry na niektóre regiony musiała się nieco różnić od tej, którą sami ogrywamy.

Deweloperzy zdradzają też, że w Wiedźminie 3 znalazło się 248 sekwencji filmowych, które trwają mniej więcej 154 minuty. Pracowało nad tym 5 artystów przez trzy lata.

Świetny jest animowany storyboard (w drugim filmiku po 14 minucie), który jest trochę kompromitujący i zespół zastanawiał się, czy warto go pokazać publiczności. Na szczęście możemy go zobaczyć!

Podczas oglądania materiału zobaczymy również kilka scen motion capture. Będzie mycie Geralta w wannie, pocałunki, wstęp do seksu i wiele innych ciekawych informacji.

Jedyne, co może trochę przeszkadzać, to niezbyt dobra jakość obrazu. Gracze oczywiście już dopytują Marcina Momota na wiedźmińskim forum, czy nie da się tego udostępnić w lepszej rozdzielczości. – Nie mam 100 procent pewności ale my tego nie nagrywaliśmy, więc nie mamy tego w dobrej jakości. Obawiam się, że ten stream to jedyny zapis jaki istnieje – odpowiada przedstawiciel CD Projekt RED.

Czy kiedykolwiek powstanie oficjalny film o tworzeniu Wiedźmina 3? – Nic mi na ten temat nie wiadomo. Raczej nie planujemy udostępniać tego materiału – odpowiada Marcin Momot, nawiązując do poniższych filmików.

Więc oglądamy co jest i dziękujemy kanałowi filmspringopen za nagranie tego niezwykle ciekawego wykładu!

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

131 Shares
Share131
+1
Tweet