Jak II: Renegade – kontynuacja doskonała. W to graliśmy jeszcze na PS2, a niebawem trafi do PS Plus

Jak II
Newsy Retro

Choć cała seria ma już ponad 20 lat, nadal zachwycają się nią kolejni gracze. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza Jak II, którego mogliśmy ograć jeszcze na drugim PlayStation.

Na początku XXI wieku Naughty Dog miało już na swoim koncie świetnie przyjętego Crasha i szukała dalszych wyzwań. Te, jak się okazały, przyszły wraz z przejęciem studia przez Sony; pierwszym tytułem powstałym na potrzeby nowej odsłony ich flagowych konsol był Jak & Daxter: The Precursor Legacy. Gra spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że stworzenie kontynuacji było właściwie kwestią czasu. Jak II wyszedł w 2003 roku i – podobnie jak swój poprzednik – z miejsca podbił serca graczy.

Akcja gry rozpoczyna się niemal w miejscu, w którym zakończyła ją wcześniejsza odsłona. Chłopiec wraz ze swoim towarzyszem będącym hybrydą wydry i łasicy lądują w Haven City, gdzie czekają ich kolejne przygody. Najpierw jednak Daxter musi uwolnić Jaka znajdującego się w niewoli u Barona Praxisa. Nie jest to najłatwiejsza sprawa – nie tylko fabularnie, ale również technicznie. Recenzje produkcji właśnie to wskazywały jako jeden ze słabszych punktów; przejście Jaka II było najzwyczajniej w świecie trudne i niejednokrotnie frustrowało nawet bardziej doświadczonych graczy. Mimo wszystko warto było poświęcić czas na grę, zwłaszcza że główny bohater miał w planach wymierzenie sprawiedliwości Baronowi. Gracz spotyka antagonistę jeszcze kilkakrotnie, stale starając się zemścić za doznane krzywdy.

Jak II – nowości i ulepszenia

W stosunku do pierwszej części „dwójka” wyróżnia się ulepszonym systemem walki i dodatkowymi zdolnościami. Jak może na przykład przemieniać się w swoją mroczniejszą wersję pod wpływem eksperymentów, jakich dokonywał na nim Baron Praxis. Dark Jak ma dzięki temu więcej siły oraz jest szybszy. Bohatera można również wyposażyć w różne rodzaje broni, co też stanowi nowy element rozgrywki. Ponadto gracz po raz pierwszy może tu przejąć kontrolę nad Daxterem; w pierwszej odsłonie postać była wyłącznie towarzyszem głównego bohatera.

Gra znana także pod tytułem Jak II: Renegade cieszyła się na tyle dużą popularnością, że twórcy zdecydowali przenieść ją także na późniejsze konsole. Jak i Daxter trafili najpierw na PS3 w formie odświeżonej kolekcji, później natomiast sama druga część otrzymała port na PlayStation 4. Już niedługo w tej właśnie formie tytuł trafi do kolekcji klasyków dostępnej w PS Plus.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie