Iron Wings – powstaje nowa gra lotnicza w realiach II wojny światowej

iron-wings
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Zaskakujące podejście do historii.

Włoskie studio Naps, znane głównie z wydanego na Amigę Shadow Fighter, pracuje nad nową zręcznościową grą lotniczą, która będzie się zajmować historią o czarnoskórych pilotach w 332 Grupie Myśliwskiej Sił Powietrznych USA.

Twórcy Iron Wings chcą się wyróżnić na tle innych gier tego typu, dlatego postanowili przedstawić w grze losy tych, o których wcześniej się dużo nie mówiono, a poza tym mają zamiar wprowadzić kilka nowych pomysłów wypływających na mechanikę rozgrywki. Fabuła przybliży historię 332 Grupy Myśliwskiej Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych, która składała się tylko i wyłącznie z czarnoskórych pilotów. Gracz wcieli się w jednego z nich i razem z przyjaciółką z dzieciństwa o imieniu Amelia będzie przeżywać kolejne przygody.

Włoskie studio Naps Team postanowiło wymyślić ciekawy scenariusz opowiadający o podłych planach nazistowskiego generała, który wraz z oddziałem naukowców poszukuje sposobu na łatwe i szybkie zwycięstwo III Rzeszy. W grze pojawią się zarówno bitwy autentyczne jak i te wymyślone przez autorów.

Sterowanie samolotem będzie wymagać od gracza zręczności i szybkiego manewrowania maszyną. Podczas starć na niebie, gracz będzie mógł dowolnie przełączać się pomiędzy dwoma postaciami , przy okazji wydając rozkazy sztucznej inteligencji z drugiego samolotu. Dodatkowo, twórcy wprowadzą możliwość opuszczenia powietrznej bitwy i wykonania misji naziemnych.

Prace nad Iron Wings trwają już kilka lat i chociaż sam proces tworzenia dobiega końca, twórcy postanowili uruchomić Kickstartera, aby móc zdobyć pieniądze na dopieszczenie swojego produktu. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na komputerach osobistych pod koniec 2017 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia