Kamery w niektórych iPhone’ach 14 Pro wydają przerażający odgłos „trzeszczenia” a to nie koniec problemów

iPhone 14 z poważnym problemem. Przerażający odgłos i trzęsąca kamera
Mobile Newsy Technologie

Spokojnie, nic się w nich nie gotuje, ale jednak przekłada się to na trzęsący się obraz. Niektóre modele iPhone 14 Pro mają niepokojący problem z kamerą.

Nowe modele iPhone 14 zadebiutowały niedawno i długo nie trzeba było czekać na pierwsze problemy. Oczywiście w naszym kraju można mówić o niebotycznie wysokich cenach, ale nowa aktualizacja software’u najwyraźniej przynosi buga z samym sprzętem. I to nie byle jakiego, bo użytkownicy zaczynają martwić się o kondycję urządzeń.

Niektórzy twierdzą, że problem wziął się z nowej aktualizacji i radzą jej nie instalować. W internecie pojawia się coraz więcej niepokojących doniesień o dość poważnym bugu. Mianowicie, gdy odpalimy zewnętrzne aplikacje używające aparatu (Snapchat czy TikTok), ten zaczyna trząść się jak w trakcie trzęsienia ziemi. Obraz jest kompletnie niestabilny, a na domiar złego… ten dźwięk. To normalne, że kamery czy aparaty wydają „chrzęst” przy stabilizowaniu obrazu i kalibrowaniu ostrości. Tutaj jednak chodzi o coś zupełnie innego. Posłuchajcie zresztą sami.

„Trzeszczenie”, „skwierczenie” czy „grzechotanie” to tylko niektóre określenia czegoś, co mogłoby pochodzić z tandetnego horroru. Kuriozum całej sytuacji dodaje fakt, iż dźwięk ten faktycznie jest słyszalny także na nagraniu. Tego i tak zresztą nie da się oglądać, przez wspomniany trzęsący się obraz.

Na razie Apple nie postanowiło wyjaśnić, co tu się stało. Część użytkowników nie może jednak korzystać z aplikacji zewnętrznych producentów używających aparatu. Co ciekawe, systemowa apka nie ma tego problemu, a przynajmniej tak twierdzą internauci.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie