Intel Extreme Masters 2020 bez Intela. Powodem jest koronawirus

Intel Extreme Masters 2020 bez Intela. Powodem jest koronawirus
E-sport Newsy

Turniej IEM właśnie się rozpoczyna. Na tegorocznej odsłonie wydarzenia nie pojawią się przedstawiciele głównego sponsora, czyli Intela. Powodem tej decyzji jest obawa przed koronawirusem.

Dziś ruszyły pierwsze rozgrywki katowickiego turnieju e-sportowego, który Intel od lat wspiera jako sponsor tytularny, dostarczając również sprzęt dla graczy. Impreza ma potrwać do niedzieli. Okazuje się, że na tegorocznym IEM zabraknie pracowników Intela. Firma rezygnuje z udziału w wydarzeniu z tego samego powodu, dla którego zostały odwołane targi telekomunikacyjne MWC w Barcelonie. Chodzi o koronawirusa.

W swoim oświadczeniu prasowym Intel zapewnia, że decyzja nie będzie mieć większego wpływu na sam turniej – zawody odbędą się zgodnie z harmonogramem, a firma pozostaje sponsorem IEM i kontynuuje współpracę z organizatorami, czyli firmą ESL, w zakresie realizacji wydarzenia.

Podobna sytuacja, bo też dotycząca e-sportu, miała miejsce w lutym, gdy Blizzard odwołał turniej Overwatch League, który miał być organizowany w Chinach. Z tego samego powodu także Riot Games musiało na razie przesunąć termin rozgrywek League of Legends Pro League, które będą mieć miejsce w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Koronawirus ma też spory wpływ na branżę technologiczną. Ostatnio w internecie pojawiają się informacje o problemach z dostępnością konsoli Nintendo Switch. Producent potwierdził te doniesienia i przeprosił za tymczasowe niedogodności. Mała dostępność Switcha jest odczuwalna szczególnie w Japonii (większość konsol na tamten rynek produkowana jest właśnie w Państwie Środka). Serwis Business Insider twierdzi, że to samo może spotkać PS5 i Xbox Series X, których producenci także korzystają z chińskich fabryk. Na razie Sony i Microsoft nie odnieśli się oficjalnie do tematu.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie