Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Indyki sprzedają się na PlayStation gorzej niż na innych platformach

PlayStation nie jest środowiskiem, które sprzyjałoby rozwojowi handlu indykami – tak przynajmniej wynika z obserwacji brytyjskiego wydawcy No More Robots.

Przedstawiciel No More Robots Mike Rose podzielił się na Twitterze danymi dotyczącymi sprzedaży gry niezależnej Nowhere Prophet na PS4. Okazało się, że zainteresowanie tym indykiem w wydaniu na konsolę Sony było w czasie pierwszego weekendu dwudziestokrotnie mniejsze niż w przypadku premiery tej produkcji na Switcha.

Ten sam tytuł w wydaniu na Xboksa również radził sobie lepiej.

Na posty Mike’a Rose’a odpowiedział szef firmy wydawniczej Another Indie Adria Carrasco, który wyjaśnił, że źródła problemów ze sprzedażą indyków na PS4 należałoby dopatrywać się przede wszystkim w niskiej – praktycznie zerowej – widoczności takich tytułów w PlayStation Store. Produkcje niezależne mają ponadto duży problem z załapaniem się na organizowane na platformie wyprzedaże, co również uniemożliwia im dotarcie do potencjalnych odbiorców.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się