Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Immortals Fenyx Rising – nietypowy błąd inspiracją dla gry Ubisoftu

Jeden z pracowników Ubisoft przyznał, że jedną z inspiracji przy tworzeniu Immortals Fenyx Rising był błąd w Assassin’s Creed: Odyssey.

Tworzenie gier wideo to naprawdę wymagające zajęcie nie tylko od strony czysto technicznej, ale też kreatywnej. Czasami twórcy inspirują się dość niekonwencjonalną treścią, czego przykładem może być Immortals Fenyx Rising. Nowa gra od Ubisoft została niedawno zaprezentowana w całej okazałości, a jeden z twórców podzielił się pewną ciekawostką.

Scott Phillips – reżyser gry – w rozmowie z GameRant  przyznał że jedną z jego inspiracji przy tworzeniu Immortals Fenyx Rising był błąd występujący w Assassin’s Creed: Odyssey.

Jako gracz mieliśmy do dyspozycji statek, który zajmowała załoga składająca się z ludzi. W wyniku błędu marynarze zamienili się w cyklopy, więc mieliśmy statek wypełniony cyklopami. Pomyślałem wtedy, że to całkiem fajne i skoro zgromadziliśmy już taki ogrom wiedzy o historii starożytnej Grecji i tylko trochę o ichniejszej mitologii, to czemu by nie zagłębić się w mitologię nieco bardziej?

Powyższa historia jest pięknym świadectwem tego, że najlepsze pomysły są dziełem przypadku i czasami wystarczy zwykły błąd w kodzie gry, aby wpaść na coś dobrego.

Immortals Fenyx Rising zadebiutuje na rynku 3 grudnia bieżącego roku. Gra będzie dostępna na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Series S, a także PC i Google Stadia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się