Human Farm – polski symulator hodowli ludzi. Niesmaczny i obrzydliwy? Zobacz zwiastun

Human Farm – polski symulator hodowli ludzi. Niesmaczny i obrzydliwy? Zobacz zwiastun
Filmiki z gier Newsy PC

Można by pomyśleć, że Human Farm to taki żarcik na Prima Aprilis, ale nie – gra posiada już własną kartę na Steam, zwiastun oraz wymagania sprzętowe.

Gaming Factory, producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole, ogłosił nowy, kontrowersyjny tytuł w swoim portfolio wydawniczym – Human Farm. Gracz wcieli się w świnię, która zdecyduje o losie i przeznaczeniu uwięzionych w klatkach ludzi. Premiera gry w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku. Producentem tytułu jest studio Jtown Games.

– Każdy z nas pamięta jedną z najgłośniejszych powieści Georga Orwella, Folwark zwierzęcy, w której zwierzęta przejęły kontrolę nad farmą, a na ich czele stanęły świnie. Historia angielskiego pisarza ukazała w metaforyczny sposób jakie konsekwencje niesie totalitaryzm i nieodpowiednia władza. Podobnie będzie w przypadku Human Farm. Choć już teraz wiemy, że gra budzi kontrowersje, ma pokazać jak role w życiu mogą się odwrócić i przez to skłonić nas do refleksji nad codziennym postępowaniem. Taką wizję rozwoju swoich produktów mają twórcy gry Jtown Games. Studio chce poruszać w grach problemy świata, z którymi zmagamy się w codziennym życiu. Dzięki temu gracze mają okazję zapoznać się z zupełnie nową, alternatywną wizją rzeczywistości – mówi Alek Abada, Art Directorw Jtown Games.

Akcja Human Farm rozgrywa się w równoległym wszechświecie, w którym ewolucja podążyła w innym kierunku, niż ten który znamy. Na pierwszy rzut oka to wciąż planeta Ziemia, lecz dominujący na niej gatunek ma różowy kolor skóry i trzy palce u dłoni. Gracz wcieli się w role świni. Jego rolą będzie decydowanie o losie uwięzionych w niewoli ludzi, zamkniętych na ludzkiej farmie. W ciele humanoidalnego zwierzęcia, zdecyduje czy i kiedy zmienić człowieka w pożywienie oraz podejmie decyzje czy więźniowie mają prawo do podstawowych czynności, takich jak jedzenie, czy spanie. Gracz zacznie rozgrywkę od skromnej, lokalnej ludzkiej rzeźni, aby w kolejnych etapach rozwinąć biznes, wprowadzając do niego kolejne ulepszenia. Zautomatyzuje proces produkcji, rozwinie nowe gałęzie przemysłu, zatrudni pracowników i zadba o wizerunek firmy.

– Na Human Farm ludzie będą dosłownie hodowani. Dopóki mieszkańcy farmy będą czuli się komfortowo, a zapasy w postaci ludzkich ciał będą duże, gra będzie toczyła się spokojnie, a biznes świni będzie kwitł. Przyjdzie jednak pora na podjęcie poważnych decyzji, które zaważą na dalszym interesie. Wybory podjęte przez gracza zdecydują o jego losie w grze– mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Human Farm to wymysł, który nie wybiega tak daleko od rzeczywistości. Świat w którym żyjemy uczy nas wzorców zachowań i norm które akceptujemy i wprowadzamy do codziennego życia. Czy to, czym nas otacza i to, czym nas karmi jest dobre i odpowiednie ? To jedno z głównych pytań, do których chcemy skłonić graczy podczas rozgrywki– mówi Marcin Wysocki, developer Jtown Games

Human Farm jest w trakcie produkcji. Premiera tytułu w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku. Tutaj znajduje się karta gry na Steam, a na niej m.in. minimalne wymagania sprzętowe.

Human Farm – główne cechy gry:

Opiekuj się swoją trzodą – Zapewnij swoim zwierzętom komfortową strefę mieszkalną. Dbaj o czystość, regularnie sprzątaj i upewnij się, że twoje zwierzęta żyją w higienicznych warunkach. Epidemia Ludzkiej Grypy to najczarniejszy scenariusz który grozi bankructwem.

Żeby zachwycić swoim produktem konsumentów, musisz wykazać się sprytem i przebiegłością. Dbaj o komfort psychiczny trzody – dostarczysz na stół najlepszej jakości mięso tylko wtedy, jeśli ludzie w klatkach nie będą świadomi jaki czeka ich los.

  • Zoptymalizuj proces produkcji–Proces produkcji ludzkiego mięsa to długa, monotonna praca, którą stale trzeba monitorować. Zadbaj o sterylność rzeźni, nie pozwól, żeby zanieczyszczenie wdarło się do pomieszczenia i skaziło mięso. Kupuj nowe ulepszenia, które przyspieszą i zautomatyzują produkcję. Zatrudniaj pracowników. Inwestuj w nowe technologie.
  • Dbaj o wizerunek wytwórni –Nie lekceważ potęgi marketingu chrumkanego! Nikt nie zareklamuje Cię skuteczniej niż zadowolony klient. Zadbaj o wnętrze sklepu, jego przestronność i dobre umeblowanie. Transakcje w pozytywnej atmosferze sprawią, że Twoi klienci będą powracać i przyprowadzać kolejnych.

Rozwijaj swój biznes – Zacznij od małej peryferyjnej rzeźni, a zakończ na skali przemysłowej z dużym przedsiębiorstwem wysyłającym zamówienia na cały świat. Korzystając z modułów ulepszeń wydawaj zarobione ChrumLary rozwijając: chłodnię, sklep, rzeźnie, strefę mieszkalną oraz wiele innych pomieszczeń.

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij: