Weterani Wiedźmina, Borderlands i BioShock robią horror FPS-a w klimacie SCP. Zwiastun wymiata

Hornet to horror FPS od twórców Wiedźmina | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Tytuł o roboczej nazwie Hornet to nowa gra weteranów gamedevu. Trailer mocno kojarzy się z estetyką ECP, ale trzeba przyznać, że robi świetne wrażenie.

W studiu Antistatic zebrali się weterani branży gier wideo. Wśród nich znajdziemy specjalistów, którzy powołali do życia cykl wiedźmiński, Borderlands czy fenomenalnego BioShocka. Teraz zapowiadają swoją nową grę, której istota zawarta jest w wiadomości na stronie studia: „Legendy miejskie. Przestrzeń liminalna. Militarny horror”.

Hornet to co-opowy FPS w klimacie horroru

Debiutancki tytuł studia na razie zwany jest roboczo Hornet. Do sieci trafił pierwszy trailer produkcji, utrzymany w klimacie found footage. Dlatego też jest dość przerażająco, ale i cholernie klimatycznie. Jakby tego było mało, gra mocno inspirowana jest estetyką SCP. Nic dziwnego, skoro twórcy planują osadzić ją w liminalnym świecie przepełnionym niewysłowioną grozą. I to otwartym, bo to dokładnie tym na być co-opowy FPS.

Tworzymy mroczne, klimatyczne gry kooperacyjne napędzane wyłaniającą się rozgrywką i wciągającą filozofią projektowania symulacji, w których możliwości wykraczają poza konwencje tradycyjnych gier wideo.

– czytamy na stronie studia

Materiał ten nie jest długi, ale dosłownie ocieka klimatem. Mamy stojące na środku pomieszczenia drzwi kierujące do innego świata. W środku rzędy czerwonych zasłon, tak mocno kojarzące się z Twin Peaks. Końcówkę najlepiej zobaczyć samemu, ale trzeba przyznać, że filtry robią robotę. Jest klimatycznie, dość straszno i z pewnością intrygująco. Szkoda tylko, że więcej o produkcji nie wiemy.

No, może oprócz tego, że wcielimy się w jednego z agentów terenowych korporacji Mortifel Industries. Przyjdzie nam zwiedzić otwarty świat wypełniony dynamicznymi wydarzeniami. I do tego wraz ze znajomymi w formie PvE! Wspólnym celem będzie „powstrzymywanie wszelkiej aktywności paranormalnej wszystkimi niezbędnymi środkami, działając w niesprzyjających warunkach postnuklearnego kontynentu europejskiego”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: