Homefront: The Revolution – zobaczcie, jak walczy partyzantka

Pierwszy z serii gameplayowych zwiastunów gry Homefront: The Revolution – Guerrilla Warfare 101 – jest już dostępny.

Prezentuje on przebieg rozgrywki i różnorodność starć, z jakimi spotkamy się w kampanii dla jednego gracza oraz w sieciowym trybie kooperacji, zwanym Trybem Ruchu Oporu.


W obliczu technologicznej przewagi sił KAL, okupujących Filadelfię w roku 2029, ruch oporu musi prowadzić walkę o niepodległość na własnych warunkach. By zyskać przewagę, miejska partyzantka wykorzystuje znajomość otoczenia, arsenał broni własnej produkcji i oryginalny zestaw partyzanta.

Jako bojownik ruchu oporu możesz:

  • Modyfikować swoje uzbrojenie stosownie do okoliczności

Wykorzystaj system dostosowywania broni w locie, by skroić arsenał pod swój własny styl gry. Zamontuj tłumik i pod osłoną ciemności dokonaj cichej infiltracji, lub dodaj hamulec wylotowy i zastąp zalety działań w ukryciu potężną siłą ognia. Zmieniaj celowniki i lunety, czy różne rodzaje kolb, zyskując stabilność w krótkim dystansie lub celność przy większych odległościach.

  • Konwertować broń na zawołanie

Zamień pistolet w karabin maszynowy, karabin szturmowy w wyrzutnię min dywersyjnych czy kuszę w miotacz płomieni!

  • Używać zestawu partyzanta, dzięki któremu walka w otwartym terenie zamieni się w taktyczną zabawę w dywersję

Materiały wybuchowe i zapalające to podstawa zasadzek na siły KAL. Zmyl patrole lub przechwyć wrogie kamery i drony, by zwrócić je przeciw ich właścicielom. Skorzystaj ze starej dobrej amerykańskiej pomysłowości i modyfikuj przedmioty z zestawu partyzanta: rzucaj nimi, aktywuj na odległość, wykorzystuj jako pułapki i wreszcie zamontuj na zdalnie sterowanym samochodziku, by zyskać bezpośrednią kontrolę.

  • Wykorzystywać znajomość terenu

To twoje miasto. Poznaj otoczenie – dowiedz się, gdzie najlepiej zaatakować i dokąd w razie potrzeby uciec. W zaludnionych centrach żółtych stref uderzaj z ukrycia, by zaraz zniknąć pośród licznych zaułków. Z kolei w czerwonych strefach Filadelfii, gdzie trwają najsilniejsze starcia, atakuj mocno i z zaskoczenia. Potem wskakuj na motocykl i uciekaj przed nieuniknionym kontratakiem wsparcia KAL.

Homefront: The Revolution w Polsce wydaje Techland, gra będzie miała premierę w dniu 20 maja 2016 na platformach: PC w cenie 159,90 zł oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One (259,90 zł).

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

14 Shares
Share14
+1
Tweet