Groza III Rzeczpospolitej pod Olsztynem. Ambitny polski horror dostał darmowe demo na Steam

Holstin do sprawdzenia za darmo. Polski horror o III Rzeczpospolitej
Newsy PC

Holstin to jedna z najciekawszych gier z gatunku grozy, jakie mogą ukazać się w tym roku. Ambitny polski psychologiczny survival horror otrzymał demo.

O grze od studia Sonka pisałem już wcześniej i nie mogłem nadziwić się, jak klimatycznie to wygląda. Jasne, nie jest to z pewnością tytuł AAA, ale w duchu gra mu Silent Hill, Twin Peaks i Resident Evil. Czy z takimi inspiracjami może się nie udać?

Holstin dostał darmowe demo

Twórcy obiecują dość sporo, a ja szczerze liczę na to, że uda im się spełnić te obietnice. W grze trafimy do niewielkiej miejscowości pod Olsztynem w pierwszej połowie lat 90. Czeka nas tam tajemnica zaginięcia naszego przyjaciela do rozwikłania. Problem w tym, że w całym mieście panuje jakiś dziwny “byt”, a mieszkańcy nie zachowuję się wcale normalnie. Fabularne aspiracje są więc całkiem bogate.

Tytuł ma składać się z pary połączonych ze sobą lokacji, które będziemy mogli swobodnie zwiedzać, eksplorować i rozwiązywać zagadki oraz odkrywać kolejne karty tajemnicy. Pierwszym etapem jest “Janowski House”, gdzie trafimy do spowitego ciemną materią rodzinnego domu. I właśnie w ten epizod przyjdzie nam zagrać w darmowym demie, które już jest dostępne na Steam.

Demo dostępne na Steamie ukazuje styl graficzny, zagadki, postaci i pozwala po raz pierwszy osobiście poznać możliwości technologii 2XD Rendering, która umożliwia tworzenie dynamicznego oświetlenia o kontroli nad kamerą w pixel artowych otoczeniach.

– wyjaśniają twórcy

Jeżeli nie macie czasu na zagranie, można również obejrzeć krótki gameplay z dema. Aby z kolei móc je pobrać, należy udać się na kartę Steam produktu, a później poprosić o dołączenie do Playtestów. Może to zrobić każdy chętny, a na odpowiedź nie trzeba długo czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie