Nie będzie Quidditcha? Twórcy Hogwarts Legacy rozczarowują fanów

Hogwarts Legacy nie otrzyma żadnych rozszerzeń DLC
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Reżyser Hogwarts Legacy niedawno wyjawił, iż deweloperzy nie mają planów na DLC. Oczywiście może się to zmienić, ale fani zapewne oczekiwali czegoś innego.

Avalanche Software za sprawą swojego quasi-RPG w świecie Harry’ego Pottera rozbiło bank. Mimo bojkotu, kontrowersji i ogólnie hejtu wylewającego się na J.K. Rowling, gra oparta na jej twórczości okazała się wielkim hitem i najpewniej jedną z największych premier tego roku. WB Games może już liczyć pieniądze i zapewne zastanawia się, co dalej. W końcu taki hit można przekuć w sukces jeszcze większy – na przykład za sprawą DLC.

Reżyser gry, Alan Tew, wyjawił w trakcie niedawno IGN Fan Fest 2023, że gracze niekoniecznie mogą spodziewać się dalszych przygód. Nie zaprzeczył niczemu, ale jednocześnie dał znać, że DLC obecnie nie powstaje.

Byliśmy bardzo zajęci wprowadzaniem [Hogwarts Legacy] w życie, więc w tej chwili nie ma żadnych planów dotyczących DLC.

– powiedział Tew (za IGN)

Teraz studio ma skupić się przede wszystkim na poprawianiu doświadczenia z gry. Możemy więc spodziewać się m.in. kolejnych aktualizacji, w tym patchy, które poprawią optymalizację na PC. W końcu wciąż wielu graczy skarży się na problemy z zachowaniem płynności. No i nie zapominajmy o wersjach na PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Hogwarts Legacy bez Quidditcha… definitywnie?

Osobiście byłbym jednak skrajnie zaskoczony, gdyby twórcy (a tym bardziej – wydawca) nie zdecydowali się przedłużyć sukcesu gry. DLC brzmi jak oczywisty wybór, a że tytuł oferuje dość sporo, można również sporo dodać. Przedmioty kosmetyczne, zadania poboczne czy nowe ubrania, czy zaklęcia to tylko parę prostych pomysłów. Fabularne DLC to zapewne marzenie wielu graczy, którzy już ukończyli swoją przygodę. No i ten Quidditch… W grze go nie ma, choć twórcy rzekomo testowali takie rozwiązanie przed premierą. Tak istotny element tego świata zasługuje na pojawienie się w „Dziedzictwie Hogwartu”. Wiele osób liczy na to, iż właśnie na tym skupi się ewentualne DLC.

W razie czego zawsze pozostają Wam mody do gry, których jest pełno i spora część z nich jest totalnie abstrakcyjna.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie