Twórcy gier indie ze społeczności LGBTQ+ zarabiają na bojkocie Hogwarts Legacy i proponują alternatywę

Bojkot Hogwarts Legacy pomaga twórcom indie. Powstała paczka gier
Newsy PC

Hogwarts Legacy zmaga się z hejtem, co wykorzystują niezależni twórcy gier. Powstała specjalna paczka w sprzeciwie “bigoterii” gry od Avalanche Software.

Teraz każdy ma więc wybór. Jedni mogą cieszyć się Hogwarts Legacy, a inni mogą kupić paczkę 69 gier od indie deweloperów, która powstała w akcie sprzeciwu wobec J.K. Rowling.

Hogwarts Legacy ma konkurencję?

Powyższy nagłówek jest raczej żartem, bo ciężko nazwać nową paczkę gier dostępną na itch.io jako konkurencję tak wielkiej i popularnej gry AAA. Mimo wszystko zestaw składający się z niezależnych gier wideo, a także podręczników czy gier RPG zebrał już ponad 80 tys. dolarów. W chwili pisania tego newsa “licznik” oscyluje wokół 80 912,22 USD, czyli ponad 360 tys. zł.

Hogwarts Legacy cieszy się sporą popularnością, ale zdecydowanie grze nie pomaga bojkotowanie twórczyni całego uniwersum Wizarding World, czyli J.K. Rowling. Pisarka “zasłynęła” szkodliwymi komentarzami w stronę środowiska LBGTQ+. Choć bezpośrednio nie uczestniczyła w produkcji gry, część przychodów i tak trafia na jej rachunek. Dlatego też gracze bojkotują m.in. streamerów pokazujących tytuł w akcji.

Niezależni deweloperzy ze społeczności LBGTQ+ postanowili kontratakować i zaproponować niezadowolonym graczom alternatywę. Dlatego też wypuścili paczkę 69 wyselekcjonowanych gier indie, w których dominują motywy czarodziejstwa, magii i zaklęć. Wbrew pozorom mamy tu do czynienia z wieloma naprawdę ciekawymi produkcjami, w tym m.in. wciągającą grą logiczną Polymute czy Basic Witches traktujące o “nastoletnich kobietach rzucających zaklęcia za pomocą pumpkin spice latte i tworzących sygile dzięki płynnej szmince, aby przeklinać drapieżników seksualnych z liceum i zdać egzaminy”. Sam pomysł, jak dla mnie, zasługuje już na oklaski.

Zestaw czarów i czarodziejstwa bez transfobii, antysemityzmu i prawicowych zgredów. Odrzuć bigoterię Hogwarts Legacy i wspieraj niezależnych twórców LGBTQ+.

– czytamy na stronie paczki

Zestaw gier kosztuje 60 dolarów, choć w środku są pozycje o wartości ponad 300 dol. Warto dodać, że nie tylko mamy tu gry wideo, ale też podręczniki, ziny i muzykę. Przychody z paczki zostaną równo podzielone pomiędzy twórców.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie