Niektórzy gracze będą musieli zaczekać jeszcze dłużej na Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy na PS4 i Xbox One zadebiutuje jeszcze później
Newsy PS4 XOne

Znów przesunięto datę premiery Hogwarts Legacy, tym razem jednak mowa o wersjach na PS4 i Xbox One. Nie trzeba na szczęście czekać długo.

Hogwarts Legacy już od premiery okazało się globalnym fenomenem i premierą tak wielką, że w zasadzie od dawna nie było nic z nią porównywalnego. WB Games może się cieszyć, bo wychodzi na to, że bojkot gry wiele nie dał. Co ciekawe, tak olbrzymi sukces dotyczy jedynie wydanych do tej pory edycji gry: na PC oraz PS5 i Xbox Series. Tytuł ma przecież ukazać się również na last-geny oraz Switcha.

Pierwotnie zdecydowano się przesunąć datę premiery hitu w edycji na PS4 i XOne, aby twórcy mieli więcej czas na wydanie odpowiednio dopracowanej pozycji. W końcu choćby wersja na PC boryka się z pewnymi problemami. Deweloperzy ewidentnie nie chcą dołączyć do ostatnich “premierowych porażek” i zależy im na tym, aby także gracze z last-genami mogli w pełni cieszyć się rozgrywką, bez psucia dobrego wrażenia przez niedopracowaną wydajność czy bugi. Dlatego też posiadacze PS4 i XOne będą musieli zaczekać jeszcze dłużej.

Jesteśmy przepełnieni wdzięcznością za reakcję na Hogwarts Legacy od fanów z całego świata. Zespół ciężko pracuje, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenie na wszystkich platformach i potrzebujemy na to więcej czasu. Hogwarts Legacy ukaże się na PS4 i Xbox One 5 maja 2023 roku.

– czytamy w komunikacie na Twitterze studia

Początkowo “Dziedzictwo Hogwartu” na last-geny miało trafić na rynek 4 kwietnia 2023 roku, ale niestety będzie trzeba zaczekać miesiąc dłużej. Na razie nie wiemy, jak to będzie z edycją na Switcha. Istnieje jednak szansa, że twórcy zdążą dopracować i tę wersję – jej data premiery wyznaczona została na 25 lipca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie