Hogwarts Legacy może się pochwalić imponującymi statystykami i to tak krótko po premierze

Hogwarts Legacy wielkim sukcesem. Twórcy chwalą się statystykami
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy okazało się olbrzymim sukcesem, a zarazem największą premierą z uniwersum Wizarding World od dawna. Statystyki to potwierdzają.

Dobra passa nowego dzieła od Avalanche Software trwa. Zaledwie dwa tygodnie po premierze twórcy mogą już pochwalić się niezwykle imponującymi statystykami.

Hogwarts Legacy z absurdalnymi danymi

Variety przeprowadziło wywiad z szefem Warner Bros Games Davidem Haddadem. Ten tylko potwierdza, że najnowsza gra z uniwersum Wizarding World okazała się wielkim sukcesem. O tym było wiadomo w zasadzie nawet przed premierą. Z kolei w Polsce zabrakło nawet fizycznych wydań na konsole obecnej generacji, co również o czymś świadczy. Jak jednak wygląda to globalnie? Haddad jeszcze 16 lutego pochwalił się naprawdę godnymi podziwu statystykami graczy.

Zaangażowanie graczy jest spektakularne. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 152 miliony godzin gry, 173 miliony wyhodowanych magicznych roślin, 115 milionów uwarzonych eliksirów i 556 milionów pokonanych Mrocznych Czarodziejów.

– wyjawił Haddad

Ostatnie statystyki, które otrzymało w poprzedni wtorek Variety, wskazują na jeszcze bardziej imponujące dane. Łączny czas wszystkich graczy w grze oscyluje wokół 267 milionów godzin. Do tego wyhodowano 393 miliony magicznych roślin, uwarzono 242 miliony eliksirów i pokonano 1,25 miliarda Czarnych Magów. Jakby tego było mało, to także największa premiera dzieła z tego IP od co najmniej drugiej części “Fantastycznych Zwierząt” z 2018 roku. Tym razem jednak gra od Avalanche Software w ciągu zaledwie pięciu dni od premiery pobiła wspomniany film pod względem zainteresowania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie