Hogwarts Legacy nie ma oficjalnej daty premiery, ale możliwe, że właśnie ją poznaliśmy

Hogwarts Legacy najbardziej pożądaną grą na Steam.
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy ma wyjść „gdzieś w 2022 roku”. Kiedy dokładnie? Odpowiedź na to pytanie najpewniej znaleźli sami gracze. Tak przynajmniej sądzą.

Harry Potter (a bardziej Wizarding World) nie dostał jeszcze takiej gry wideo, na jaką zasługiwał. Wszystko zmieni się za sprawą fantastycznie zapowiadającego się Hogwarts Legacy. I choć tytuł ma wyjść w 2022 roku, wciąż nie znamy dokładnej daty premiery. Wkraczamy powoli w sierpień, a twórcy wciąż milczą.

Nadchodzące RPG o magii i czarodziejach dostanie specjalną książkę dla kolekcjonerów „The Art and Making of Hogwarts Legacy: Exploring the Unwritten Wizarding World”. Znajdziemy w niej szkice koncepcyjne, a także omówienie procesu tworzenia samej gry. Książka, podobnie jak gra, posiadała do tej pory datę premiery wyznaczoną na 31 grudnia, co było oczywistym placeholderem. Twórcy w ten sposób podkreślili wyłącznie, że ukaże się ona w bieżącym roku. W sklepie Amazona odkryto właśnie, że artbook ma zaktualizowaną datę premiery – na 6 grudnia 2022 roku.

Oczywiście nie można od razu zakładać, że zarówno książka, jak i gra, ukażą się tego samego dnia. Byłoby to jednak bardzo sensowne posunięcie, a 6 grudnia wydaje się realistyczną datą premiery. W sam raz na okres zakupowego szału świąteczny. Do tego warto zaznaczyć, iż inna gra Warner Bros. wydawana w tym roku również dostanie własną książkę. Mowa o Gotham Knights, które ma wyjść 25 października, wraz z oficjalnym artbookiem.

Do powyższych rewelacji należy podchodzić ostrożnie, ale mają w sobie sporo sensu. Teoretycznie wydawca powinien niedługo pochwalić się oficjalną datą premiery. Wtedy zapewne poznamy również więcej informacji o dostępnych edycjach – na ten moment gracze dokopali się do zawartości kolekcjonerek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie