Hitman 3 zalany falą krytyki na Steam. Winna jest cena i inne problemy

Hitman 3 agent 47 ze strzelbą
PC

Hitman 3 w końcu zadebiutował na Steam. Problem w tym, że gracze raczej nie odebrali tej premiery z entuzjazmem. Gra spotkała się z krytyką.

Fani doceniają grę, ale niekoniecznie decyzje wydawcy.

Hitman 3 z niską oceną na Steam

Trzecia część nowej serii Hitman oficjalnie zadebiutowała na Steam przed paroma dniami. Wcześniej tytuł był grą ekskluzywną dla Epic Games Store, więc po roku także i entuzjaści Valve mogą cieszyć się tą naprawdę dopracowaną produkcją. No dobra, mogliby, gdyby nie pewne problemy.

Jak zauważamy na oficjalnej karcie Steam, trzecia część Hitmana obecnie jest dość krytycznie oceniana przez graczy. Średnia ocen daje zaledwie opinię „mieszaną”, gdzie tylko 53 proc. głosów graczy jest pozytywnych. Skąd taka nagła krytyka? Wedle recenzji użytkowników – winnych jest parę czynników.

Gracze przede wszystkim krytykują wysoką cenę gry. 249 zł za tytuł premierowy nie jest dziś niczym dziwnym, ale gra ukazała się na rynku rok temu. Przez ten czas na EGS przechodziła przez różne promocje, więc bez problemu dało się ją nabyć taniej. Użytkownicy Steam uważają, że H3 nie powinien aż tyle kosztować.

Choć twórcy zamierzają wspierać pozycję jeszcze przez jakiś czas, z okazji premiery na platformie Valve nie dostała ona praktycznie żadnych istotnych nowości. Do tego twórcy najwyraźniej sami zagubili się w dostępnych edycjach. Tych mamy aż cztery: Hitman 3 Standard Edition, Hitman 3 Deluxe Edition, Hitman 3: Seven Deadly Sins Collection i Hitman 3 Access Pass: Hitman 2 Gold… Gdybym chciał kupić którąkolwiek z nich, zapewne musiałbym sporo posiedzieć przy analizowaniu ich zawartości. Szczególnie jeżeli chciałbym dokupić nową zawartość, posiadając już edycję na EGS. Nie da się zaprzeczyć, że gracze mają prawo być skonfundowani.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie