Hideo Kojima

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Hideo Kojima ma problem ze swoją nową grą. „Przerabiam projekt i scenariusz”

Hideo Kojima potwierdził, że przygotowywał nowy projekt, ale musi wprowadzić sporo zmian i właściwie całkowicie go przerobić. Powodem są zmiany w życiu i otoczeniu Japończyka.

Nieogłoszona gra miała być w nieokreślonym stadium produkcji od zeszłego roku. Kojima czuje, że jeśli nie zmieni swojego projektu, nie spełni on jego oczekiwań.

Przerabiam projekt i scenariusz, który napisałem prawie rok temu. Sytuacja na świecie, moje otoczenie, emocje sprzed roku są teraz zupełnie inne, więc nie mogę umieścić siebie w tym samym świecie, o którym wtedy myślałem. Muszę przenieść go do teraźniejszości. Jeśli tego nie zrobię, nie stanie się on „żywy”.

– napisał Hideo Kojima na Twitterze

Nie musi to oznaczać, że wspomniany projekt Kojimy jest tym, który ujrzymy najszybciej. Bardzo możliwe, że Japończyk w międzyczasie przygotowywał inną grę, a ta powstająca od roku jest zaplanowana na kolejne lata. Co więcej, Kojima Productions miało negocjować z Microsoftem, choć do teraz nie wiemy, czy cokolwiek z tego wyszło. Plotki mówiły też, że Kojima tworzył grę ekskluzywną na Google Stadia, jednak anulowano ją.

O najbliższym projekcie KojiPro wiadomo tyle, co nic. Zespół słynnego dewelopera milczy, a jego najnowszą produkcją pozostaje Death Stranding Director’s Cut. Na ten moment nie wiemy, kiedy można spodziewać się konkretów odnośnie kolejnej gry studia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%