Hideo Kojima pochwalił się zdjęciami z prac nad swoją nową grą

Hideo Kojima - nowa gra - zdjęcie przedstawia Hideo i aktorkę w biurze. Mężczyzna trzyma włączoną latarkę i świeci nią w stronę obiektywu
PS4 PS5

Wiadomym jest, że Hideo Kojima od pewnego czasu pracuje ze swoim zespołem nad nowym projektem. Wygląda na to, że prace ostatnio ruszyły pełną parą.

W ciągu dwóch ostatnich dni na Twitterze Kojimy można znaleźć masę zdjęć z rozwoju jego najnowszego dzieła. Dociekliwi fani zaczęli doszukiwać się w nich już jakichś ukrytych wskazówek, choć ciężko odnaleźć jakieś konkrety.

Wróciliśmy i przyjrzeliśmy się szczegółom planu i scenariusza. Wielokrotnie weryfikowaliśmy je pod kątem zmieniającej się przyszłości pod kątem pandemii COVID, ale w końcu wracamy do pierwotnego planu i pomysłu. To się często zdarza.

– pisze HK na Twitterze

Warto zatrzymać się nieco dłużej przy dwóch następnych wpisach. Na fotografiach udostępnionych w nich widać, jak Kojima pracuje z aktorką w specjalnym stroju. Moją pierwszą myślą było nagrywanie animacji przy pomocy technologii motion capture. Rzeczywiście może tak być, ponieważ obecnie wykorzystuje się do tego także “piżamki” nafaszerowane żyroskopami zamiast takich z charakterystycznymi białymi markerami, których tu nie uświadczycie.

Od dłuższego czasu pracuję zdalnie z moimi pracownikami, więc to taka frajda spotkać się z nimi i popracować nad takim projektem jak dzisiejszy! Przypomniało mi to radość ze wspólnego tworzenia rzeczy, tak jak zabawa w piaskownicy czy zajęcia w klubie, kiedy byłam dzieckiem.

Cały czas eksperymentujemy z pracownikami Kojima Productions.

Ciężko wywnioskować, czym mogłaby być nowa gra, za którą odpowiada Hideo Kojima. Powinniśmy się jednak wszyscy spodziewać równie szalonych pomysłów, co te dotychczasowe, bo wątpliwym jest, że ten znany twórca odszedłby od swojego stylu. Nie był usatysfakcjonowany swoim poprzednim pomysłem na ten projekt, stąd doszło do przepisania scenariusza. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie