Hideo Kojima potwierdza dwie gry. A to i tak nie wszystko, co szykuje

Hideo Kojima
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Hideo Kojima dawno nie zapowiedział niczego zupełnie nowego. Japończyk z pewnością ma ręce pełne roboty i właśnie zdradził, co takiego przygotowuje ze swoim zespołem. Choć i tak zabrakło konkretów.

Kojima potwierdził w rozmowie z Famitsu, że przygotowuje przynajmniej dwie gry. Jedna z nich to duża produkcja, a druga jest czymś nowym i “wymagającym”. Dodatkowo firma Japończyka zabiera się za projekty spoza świata gier, czyli najpewniej filmy, do których produkcji niedawno rozpoczęto przygotowania.

Wielki tytuł i nowy, wymagający tytuł. Ponadto chcielibyśmy, aby był to rok, w którym zrobimy krok naprzód w dziedzinie mediów i ekspresji, które różnią się od gier, w kierunku niedalekiej przyszłości, w której granice rozrywki znikną.

– powiedział Hideo Kojima w rozmowie z Famitsu

Dodatkowo Hideo Kojima ponownie wypowiedział się na temat streamingu i przyszłości branży gier. Jego zdaniem 2022 rok pokaże, że wspomniana technologia faktycznie będzie miała ogromne znacznie w przyszłości.

(2022 – red.) to rok, w którym przemysł rozrywkowy z pewnością zmieni się wraz ze streamingiem. Zmiana formy przekazu będzie miała ogromny wpływ na samo dzieło i sposób prowadzenia biznesu. To będzie rok, w którym te zmiany będą wyraźnie widoczne.

– kontynuował

Niestety nie wiemy, kiedy Kojima zaprezentuje swoje nowe projekty. Japończyk ostatnio niechętnie dzieli się informacjami o tym, co konkretnie przygotowuje. Niewykluczone jednak, że ewentualne zapowiedzi nie są już daleko.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie