Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Hideo Kojima chce zrobić najstraszniejszy horror w historii gier

Słynny deweloper dopiero co zakończył prace nad Dead Stranding i daje do zrozumienia, że chciałby powrócić do gatunku horroru, z którym zmierzył się przy anulowanym P.T. za czasów współpracy z Konami.

Dead Stranding zadebiutowało na PlayStation 4 i latem 2020 roku pojawi się również na komputerach PC. Nie wiadomo jeszcze, za jaką grę weźmie się po tym wszystkim studio Kojima Productions, lecz można przypuszczać, że będzie to naprawdę przerażający i nietypowy horror.

Hideo Kojima chce obudzić w sobie horrorową duszę

Zapewne pamiętacie, że zanim Hideo Kojima zabrał się za Dead Stranding, współpracował z reżyserem Guillermo del Toro oraz aktorem Normanem Reedusem przy P.T., które było grywalnym teaserem gry Silent Hills. Niestety, drogi Kojimy i Konami rozeszły się i dobrze rokujący horror został anulowany.

Teraz, kiedy etap Dead Stranding został zakończony, Kojima sugeruje, że nadal jest zainteresowany gatunkiem horroru i chce nam dać coś naprawdę wyjątkowego. Deweloper napisał na Twitterze, że podczas pracowania nad P.T. oglądał tajski horror The Eye, lecz film był tak straszny, że nie dotrwał do końca. Teraz deweloper powrócił do skończenia The Eye, żeby obudzić w sobie horrorową duszę i stworzyć najstraszniejszy horror w historii gier.

Nie jest to bezpośrednia zapowiedź, że kolejną grą studia Kojima Productions będzie horror, lecz jest to bardzo możliwe, a znając nietypowe pomysły Kojimy, możemy spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego i niecodziennego.

Kilka dni temu wyszło na jaw, że Silent Hills (P.T.) miało ponoć wchodzić w interakcje z naszym telefonem i mailem, co brzmi naprawdę intrygująco. Kto wie, czy pomysł nie zostanie wskrzeszony w kolejnej grze od Hideo Kojimy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%