Hellblade II zachwyca na nowych materiałach. Szykuje się graficzna rewolucja?

Hellblade II wygląda przecudownie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Senua’s Saga: Hellblade II może okazać się jedną z najpiękniejszych gier obecnej generacji, jeżeli nie absolutnie najpiękniejszą grą wideo w historii!

Alan Wake 2 w wyraźny sposób wprowadził obecną generację na faktyczny “next-gen”, oferując pełen, graficzny wypas. Hellblade II może nie tylko to powtórzyć, ale wręcz wygrać z Remedy, wprowadzając gaming na jeszcze wyższy poziom jakości.

Hellblade II wygląda pięknie!

Ja wiem, że to wszystko to strasznie “duże” i dumne słowa, być może nawet stosowane nieco nad wyraz. Z drugiej strony nie mogę jednak odsunąć myśli, że druga część wyczekiwanych przygód Senui zapowiada się naprawdę wspaniale. Ninja Theory włożyło wiele wysiłku w graficzne wodotryski.

W sieci pojawiły się nowe screeny z gry, tym razem prezentujące, jak tytuł wygląda w akcji. Zdjęcia mają pochodzić bezpośrednio z rozgrywki (za DSOGaming), co tylko zwiększa efekt “opadu szczęki”. Co ciekawe, screeny pochodzą z wewnętrznego trybu fotograficznego w grze, z którego korzystali sami deweloperzy. Także potwierdza to również, że taki tryb faktycznie się pojawi.

Tryby fotograficzne mają sporo różnych opcji, dzięki którym screeny robione przez graczy nierzadko prezentują się bardziej okazale niż sama gra. Wszystko przez różne filtry, ustawienia, w tym możliwość dostosowania LOD, ogniskowej i tak dalej. Także zawsze jednak powinniśmy o tym pamiętać.

Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, Hellblade II zadebiutuje na PC oraz Xbox Series X/S 21 maja 2024 roku. Tytuł nie będzie dostępny w formie fizycznej, także kupimy go jedynie w cyfrowym wydaniu. Tak, także na konsolach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie