Pamiętacie pierwszą grę o Harrym Potterze z PSX? Hagrid wygląda, jakby wpadł pod walec

Harry Potter - Hagrid z PSX
Retro

Harry Potter dostał wiele gier, ale chyba wszyscy kojarzą Kamień Filozoficzny z PSX. Klasyk z 2001 roku gościł na konsolach wielu graczy.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to tytuł (a raczej zestaw często zupełnie różnych gier(, który ukazał się na PC, PSX, Game Boy Color, Game Boy Advance i później na PS2, GameCube oraz pierwszą konsolę Xbox. Większość z nas kojarzy jednak wersją na PSX, która stała się swego rodzaju memem. Wszystko przez między innymi specyficzny model Hagrida, która do dziś śmieszy.

Za wersję gry na PSX odpowiadało nieistniejące już brytyjskie studio Argonaut. Choć tytuł ten przypadł do gustu fanom marki, recenzenci nie podzielali tego entuzjazmu. Produkcja zebrała raczej przeciętne oceny, jednak mogła się podobać.

Czy gra zestarzała się dobrze? Cóż, pod względem oprawy – niespecjalnie. Trzeba jednak przyznać, że atmosfera wirtualnego i kanciastego Hogwartu z PSX wciąż cieszy. Nie przeszkadzają temu nawet rozmazane tekstury.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny z PSX może nie był nigdy najlepszą grą o Harrym Potterze, ale miał swój urok. Miejmy nadzieję, że Hogwarts Legacy również nie pozostawi wiele do życzenia pod względem klimatu i sprawi, że zwiedzanie wirtualnego Hogwartu wciągnie nas na długie godziny.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie