Harry Potter w Minecrafcie – udostępniono finalną wersję moda. Hogwart, walki z Dementorami, Quidditch

Grupa sympatyków Minecrafta z Floo Network opublikowała ostateczną wersję Witchcraft and Wizardry – modyfikacji inspirowanej twórczością J.K. Rowling i filmami o HP.

Pod koniec lutego pisaliśmy o wersji alfa minecraftowego Harry’ego Pottera autorstwa fanów z Floo Network. Teraz modyfikacja jest już ukończona i została udostępniona w internecie za darmo. Aby pobrać odpowiednie pliki, udajcie się pod ten adres.

Zespół fanów planował początkowo odtworzyć jedynie kilka lokacji z powieści i filmów o słynnym czarodzieju, co jednak przerodziło się w znacznie większy projekt. Mod oferuje nie tyle nowe mapy, co po prostu odrębną produkcję RPG, z zadaniami i postaciami niezależnymi.

W Witchcraft and Wizardry możemy walczyć (na przykład z dementorami czy potworami) i rozwiązywać zagadki, a także eksplorować otoczenie. Bohater rzuca zaklęcia, jak również lata na miotle – nie mogło tu oczywiście zabraknąć rozgrywek w Quidditcha. Jak to wszystko wygląda, możecie zobaczyć na poniższym trailerze.

Aha, jeszcze jedno – modyfikacja wymaga Minecrafta w wersji Java 1.13.2. Witchcraft and Wizardry nie współpracuje z wydaniami Bedrock i PlayStation.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: