Halo: The Master Chief Collection pokaże moc Xbox Series. Gra działa nawet w 4K i 120 FPS

Halo: The Master Chief Collection pokaże moc Xbox Series. Gra działa nawet w 4K i 120 FPS
Xbox Series

Zbiór Halo: The Master Chief Collection w pełni wykorzysta moc nowych Xboxów. Gra ma działać nawet w rozdzielczości 4K i 120 klatkach na sekundę.

Wiemy, że gry na Xbox Series X będą działały świetnie. Konsola gwarantuje spory zasób mocy i pozwala na płynną rozgrywkę w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Wyjątkiem od reguły zdecydowanie nie będzie zremasterowana kolekcja Halo, która ma działać równie dobrze. Microsoft ogłosił, że zbiór został w pełni zoptymalizowany na Xbox Series X i S. Gry mają działać w 120 FPS zarówno w kampanii jak i trybie multiplayer. Dodatkowo ogłoszono, że kolekcja ma obsługiwać rozdzielczości “do 4K”.

Tworzy to pewną nieścisłość, bowiem nie wiadomo, czy 4K pozwoli na rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę. Rozdzielenie tych informacji na dwa osobne podpunkty może sugerować, że nie będzie to możliwe, jednak wszystko wyjdzie w praktyce.

Firma obiecała, że nowa odsłona cyklu – Halo Infinite – obsłuży 120 FPS w trybie areny, a pozostałe moduły rozgrywki doczekają się “jedynie” 60 klatek na sekundę. W tym przypadku również nie wspomniano nic o ewentualnej rozdzielczości, która pozwoliłaby na utrzymanie takiej płynności.

Nawet jeśli The Masterchief Collection nie doczeka się jednoczesnej obsługi 4K i 120 FPS, to trzeba przyznać, że posiadacze ekranów z wyższej półki powinni być zadowoleni. Zarówno świetna płynność gry i bardzo wysoka rozdzielczość to coś, co ucieszy graczy konsolowych niezależnie od preferencji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie