Halo: The Master Chief Collection pokaże moc Xbox Series. Gra działa nawet w 4K i 120 FPS

0 komentarzy

Zbiór Halo: The Master Chief Collection w pełni wykorzysta moc nowych Xboxów. Gra ma działać nawet w rozdzielczości 4K i 120 klatkach na sekundę.

Wiemy, że gry na Xbox Series X będą działały świetnie. Konsola gwarantuje spory zasób mocy i pozwala na płynną rozgrywkę w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Wyjątkiem od reguły zdecydowanie nie będzie zremasterowana kolekcja Halo, która ma działać równie dobrze. Microsoft ogłosił, że zbiór został w pełni zoptymalizowany na Xbox Series X i S. Gry mają działać w 120 FPS zarówno w kampanii jak i trybie multiplayer. Dodatkowo ogłoszono, że kolekcja ma obsługiwać rozdzielczości „do 4K”.

Tworzy to pewną nieścisłość, bowiem nie wiadomo, czy 4K pozwoli na rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę. Rozdzielenie tych informacji na dwa osobne podpunkty może sugerować, że nie będzie to możliwe, jednak wszystko wyjdzie w praktyce.

Firma obiecała, że nowa odsłona cyklu – Halo Infinite – obsłuży 120 FPS w trybie areny, a pozostałe moduły rozgrywki doczekają się „jedynie” 60 klatek na sekundę. W tym przypadku również nie wspomniano nic o ewentualnej rozdzielczości, która pozwoliłaby na utrzymanie takiej płynności.

Nawet jeśli The Masterchief Collection nie doczeka się jednoczesnej obsługi 4K i 120 FPS, to trzeba przyznać, że posiadacze ekranów z wyższej półki powinni być zadowoleni. Zarówno świetna płynność gry i bardzo wysoka rozdzielczość to coś, co ucieszy graczy konsolowych niezależnie od preferencji.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się