Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Halo na PC i to za darmo? Zobaczcie fanowski Installation 01

Nowy trailer projektu właśnie wylądował.

Installation 01 jest tytułem tworzonym przez ponad trzydziestu fanów serii Halo. Produkcja w założeniu twórców ma być darmowa i skupiać się na sieciowej zabawie arenowej. Naszym celem jest przeniesienie unikalnego multiplayera Halo na systemy Windows, Mac i Linux. Chcemy połączyć najlepsze elementy gier Halo, skupiając się jednak na bardziej klasycznym stylu gry – czytamy w opisie najnowszego trailera projektu, który możecie obejrzeć poniżej.

Powstaje oczywiście pytanie – co na to Microsoft? Czy Installation 01 nie jest z góry skazane na porażkę, jak wiele innych ciekawych fanowskich projektów, bazujących na znanych markach? Zespół tworzący grę twierdzi, że wszystko robi tak, by gigant z Redmond oraz studio 343 Industries nie mieli się do czego przyczepić. – Nasza praca jest całkowicie legalna. Wszystko jest zgodne z zasadami regulaminu Game Content Usage Rules, który sporządził Microsoft – twierdzą autorzy gry dodając, że nie ma w niej żadnych treści zapożyczonych z tego, co wykonali wielcy deweloperzy. Wszystko, co zobaczymy w Installation 01, zostało stworzone przez fanów własnoręcznie.

Poniższy materiał pokazuje fragmenty wykreowanego świata, proces powstawania gry, w tym również migawki z sesji motion-capture. Możemy również posłuchać niektórych osób z zespołu stojącego za projektem.

Ciekawe, jak potoczą się losy Installation 01 i czy Microsoft rzeczywiście nie wyśle do chłopaków odpowiedniego pisma lub swoich prawników. Miejmy nadzieję, że gra nie będzie miała pod górkę, ponieważ jak na pracę fanów, wygląda naprawdę interesująco.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%