Halo na PC i to za darmo? Zobaczcie fanowski Installation 01

Halo na PC i to za darmo? Zobaczcie fanowski Installation 01
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC Polecamy

Installation 01 jest tytułem tworzonym przez ponad trzydziestu fanów serii Halo. Produkcja w założeniu twórców ma być darmowa i skupiać się na sieciowej zabawie arenowej. Naszym celem jest przeniesienie unikalnego multiplayera Halo na systemy Windows, Mac i Linux. Chcemy połączyć najlepsze elementy gier Halo, skupiając się jednak na bardziej klasycznym stylu gry – czytamy w opisie najnowszego trailera projektu, który możecie obejrzeć poniżej.

Powstaje oczywiście pytanie – co na to Microsoft? Czy Installation 01 nie jest z góry skazane na porażkę, jak wiele innych ciekawych fanowskich projektów, bazujących na znanych markach? Zespół tworzący grę twierdzi, że wszystko robi tak, by gigant z Redmond oraz studio 343 Industries nie mieli się do czego przyczepić. – Nasza praca jest całkowicie legalna. Wszystko jest zgodne z zasadami regulaminu Game Content Usage Rules, który sporządził Microsoft – twierdzą autorzy gry dodając, że nie ma w niej żadnych treści zapożyczonych z tego, co wykonali wielcy deweloperzy. Wszystko, co zobaczymy w Installation 01, zostało stworzone przez fanów własnoręcznie.

Poniższy materiał pokazuje fragmenty wykreowanego świata, proces powstawania gry, w tym również migawki z sesji motion-capture. Możemy również posłuchać niektórych osób z zespołu stojącego za projektem.

Ciekawe, jak potoczą się losy Installation 01 i czy Microsoft rzeczywiście nie wyśle do chłopaków odpowiedniego pisma lub swoich prawników. Miejmy nadzieję, że gra nie będzie miała pod górkę, ponieważ jak na pracę fanów, wygląda naprawdę interesująco.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie