Half-Life: Alyx – ukończono prace nad grą

Podczas gdy premiery kolejnych gier zaliczają obsuwy, Valve uspokaja fanów: Half-Life: Alyx na pewno trafi do sklepów w planowanym przez twórców terminie. Produkcja jest już praktycznie gotowa.

Ostatnio nie mieliśmy dobrych wieści dla osób oczekujących Cyberpunka 2077 czy Dying Light 2 – w zeszłym tygodniu okazało się, że premiera zarówno pierwszej, jak i drugiej gry została przełożona na późniejszy termin. Tymczasem Valve postanowiło uspokoić graczy, którzy z wytęsknieniem wyczekują debiutu nowego Half-Life’a. Produkcja na VR jest już ukończona i na pewno zadebiutuje w wyznaczonym wcześniej czasie. Kiedy? Ano właśnie, oto jest pytanie – producent wciąż nie podał dokładnej daty premiery Alyx. Na razie wiemy tylko, że tytuł ma trafić do sklepów w marcu bieżącego roku.

Zgodnie z tym, co wyjawili twórcy, akcja FPS-a ma zostać umiejscowiona w przerwie pomiędzy Half-Life i Half-Life 2. Produkcja będzie bazować na silniku Source 2. Gracz weźmie udział w wyzwaniach liniowej kampanii single-player, w której jako Alyx Vance będzie walczyć z kosmitami, by uratować ludzkość przed zagładą. Oprócz walki, tytuł ma zaoferować też eksplorację terenu czy rozwiązywanie zagadek.

Gra Half-Life: Alyx została oficjalnie zapowiedziana 22 listopada 2019. Wtedy Valve pokazało oficjalny trailer, który dla przypomnienia zamieszczamy poniżej, i garść screenów z gry. W naszym kolejnym newsie publikowaliśmy też parę późniejszych obrazków. Przy okazji wspominamy o geście Valve w stronę wszystkich fanów serii Half-Life: do premiery tytułu na VR można pobrać na Steamie pierwszą i drugą część cyklu z dodatkami za darmo.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: