Half-Life: Alyx – zobaczcie nowe screeny z gry (galeria)

Od momentu zapowiedzi nowego Half-Life’a minęły już dwa miesiące. Przez ten czas temat nieco przygasł; teraz ponownie pojawia się w mediach, razem z paroma nowymi screenami.

Gra Half-Life: Alyx została oficjalnie zapowiedziana w drugiej połowie listopada 2019. Wtedy opublikowano garść obrazków i trailer z gameplayem, który przypominamy na końcu newsa. Natomiast teraz na kanale Valve News Network pojawił się filmik zawierający dziewięć dotychczas niepublikowanych screenów z kolejnej odsłony cyklu. Poniżej pokazujemy zarówno filmik, jak i screeny.

Nowy materiał pochodzi od “anonimowego informatora Valve”, który rzekomo “przypadkowo” uzyskał dostęp do produkcji.

Alyx jest jedną z ciekawszych premier 2020 roku – w końcu to nowy Half-Life, i to do tego przeznaczony do VR. Akcja tytułu będzie rozgrywać się w 20-letniej przerwie między Half-Life a Half-Life 2. Korzystająca z silnika Source 2 produkcja zaoferuje liniową kampanię dla jednego gracza, podczas której będziemy ratować ludzkość przed kosmitami jako Alyx Vance. Rozgrywka skupi się nie tylko na walce, lecz również na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Nowa odsłona kultowej serii trafi do sklepów w marcu 2020. Do tej pory nie została podana konkretna data premiery Alyx.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.