Half-Life: Alyx - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Half-Life: Alyx może trafić na kolejną platformę

Half-Life: Alyx to jedna z najlepszych produkcji dostępnych na platformy VR. Do tej pory mogli w nią zagrać jedynie posiadacze PC VR oraz Oculus po podłączeniu do komputera. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Znany informator, Shpeshal_Nick, poinformował na Twitterze, że Valve ma przygotowywać port Half-Life: Alyx na PS VR2. Nick nie ma jednak pojęcia, kiedy rzeczony port miałby zadebiutować. Według niego to jednak pewne, że Valve chce przenieść Alyx na kolejną platformę. Firma sugerowała zresztą wcześniej, że nie wyklucza przeniesienia swojej gry na VR od PlayStation – choć wtedy była mowa o pierwszym PS VR.

Shpeshal_Nick to wiarygodne źródło przecieków. Nie należy traktować jednak powyższych doniesień jako pewnych, bowiem nadal są to niepotwierdzone plotki. Jeśli Half-Life: Alyx faktycznie zmierza na PS VR2, wkrótce powinniśmy zobaczyć stosowną zapowiedź.

Brak ekskluzywności gry na VR dla jednej z platform jest rozsądny. Jakby nie patrzeć, wirtualna rzeczywistość to wciąż stosunkowo młoda technologia – przynajmniej w obecnej, bardziej rozpowszechnionej formie. Nic dziwnego, że najwięksi wydawcy chcą wydawać swoje tytuły na innych platformach. W efekcie niektóre gry VR dostępne na Steam są również możliwe do kupienia w sklepie Oculus i w drugą stronę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się