Trzeci epizod Half-Life 2 miał być mroczny. Zobaczcie grafiki z anulowanej gry

Half-Life 2 Epizod 3 - oto grafiki z anulowanej produkcji Valve
Newsy PC

Trzeci epizod Half-Life 2 mógł być wyjątkowo mroczną produkcją. W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne pochodzące z anulowanego tytułu od Valve.

Pewien producent pracujący dla 2K zbiera gadżety oraz pamiątki związane z Valve i czasem dzieli się swoimi znaleziskami w sieci. W kwietniu tego roku opublikował na swoim Twitterze zdjęcia grafik koncepcyjnych pochodzących z różnych gier legendarnego w studia, w tym… trzeciego epizodu Half-Life 2.

Pierwsze z zamieszczonych poniżej zdjęć prezentuje cztery obrazki. Zawierają one kilka ciekawostek, w tym Alyx Vance i robota Dog w pokrytej śniegiem lokacji oraz (zgodnie z teorią fanów) doktora Breene’a w ciele bliżej nieokreślonego czerwia. To prawdziwa gratka dla fanów marki.

Anulowanie trzeciego epizodu HL2 zostało oficjalnie potwierdzone w 2011 roku przez Gabe’a Newella, choć prace prawdopodobnie zostały wstrzymane nieco wcześniej. Produkcja nigdy nie została ukończona ponieważ Valve chciało odejść od epizodycznej formy wydawania gier i przygotowywało silnik Source 2. Miejsce trzeciego epizodu miała zastąpić pełnoprawna odsłona serii, ale – jak wszyscy dobrze wiemy – nie powstała ona po dziś dzień. No chyba, że (podobnie jak samo Valve) uważacie Half-Life: Alyx za pełnoprawną część historii, a nie spin-off.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie