Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Hades otrzymał cross-save na Nintendo Switch i PC. Jak z niego skorzystać?

Fenomenalny Hades otrzymał funkcję cross-save pomiędzy PC i Nintendo Switch. Deweloperzy umożliwiają graczom szybkie przełączenie się między platformami.

Najnowsze dzieło Supergiant Games to bez wątpienia produkcja wybitna, która zgarnęła masę nagród i zdobyła serca graczy oraz recenzentów (w tym nasze) co zagwarantowało jej z miejsca status jednej z najlepszych gier tego roku.

Hades dostępny jest na wielu platformach, w tym hybrydowej konsoli Nintendo i PC, jednak część graczy chciałaby jakoś połączyć rozgrywkę w domowym zaciszu z zabawą w podróży. Supergiant wyszli graczom naprzeciw i udostępnili cross-save pomiędzy PC i Nintendo Switch.

Opcja ta będzie szczególnie wygodna dla posiadaczy konsoli Switch Lite, którzy nie mają możliwości podłączenia sprzętu pod telewizor lub monitor. Mogą oni nabyć wersje na Switcha i PC i dzielić postęp pomiędzy dużym i małym ekranem.

Korzystanie z funkcji cross-save jest bardzo proste. Wystarczy udać się do menu gry, podłączyć swoje konto Steam lub Epic Games do konsoli, a następnie wyjść z gry. Nasze zapisy powinny przenieść się wówczas na drugą platformę.

Nie każdy pokusi się o zakup dwóch kopii tej samej produkcji, jednak jeśli ktoś wyjątkowo mocno wkręcił się w przemierzanie świata umarłych, to być może jest to gra warta świeczki. Dostęp do tych samych zapisów na dwóch skrajnie różnych platformach to jednak spora wygoda.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się