Kolejna tajemnica GTA Vice City odkryta. Oto misja, która nie trafiła do gry

GTA Trilogy The Definitive Edition - Vice City
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

GTA Vice City jest pełne tajemnic i ciekawostek. Właśnie odkryto kolejny sekret kultowej odsłony serii Grand Theft Auto.

W plikach GTA The Trilogy The Definitive Edition odkryto kod źródłowy będący pozostałością zadania, które nie pojawiło się w oryginalnym Vice City. Co ciekawe, kod ten był nieobecny w starszym wydaniu gry i znaleziono go dopiero w odświeżeniu. Wygląda na to, że Grove Street Games niechcący (lub chcący) nie ukryło ciekawostki przed graczami.

Youtuber Vadim M poskładał kod do kupy i częściowo przywrócił skasowane zadanie. Misja, której kod źródłowy nosi tytuł „Movie Demo”, wysyła protagonistę na plan filmowy. Tommy Vercetti wychodzi z komisariatu policji i ma za zadanie uciec przez grupą gangsterów, a scena kończy się efektowną kraksą i (oczywiście udawaną) śmiercią bohatera. Odzyskane przez Vadima M dialogi sugerują, że w usuniętej misji Tommy zostaje zatrudniony jako kaskader, czyli faktycznie mowa tu o zadaniu rodem z Hollywood.

Nie wiadomo, dlaczego Rockstar Games zdecydowało się na usunięcie tego fragmentu gry. Możliwe, że deweloperom zabrakło czasu na jego dokończenie i zdecydowano się na schowanie pozostałości questa przed wzrokiem ciekawskich fanów. Kto wie, może społeczność moderów w niedalekiej przyszłości go odtworzy?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie