GTA VI logo

Zapowiedź GTA VI? Pusta strona wzbudziła masę spekulacji

0 komentarzy

Gracze zlokalizowali stronę, która rzekomo sugeruje, że GTA VI wkrótce zostanie zapowiedziane. Społeczność fanów serii znów wyolbrzymia mało konkretne tropy.

Grand Theft Auto VI nadal nie doczekało się zapowiedzi. Na nową odsłonę serii czekamy już osiem lat i nic nie wskazuje na to, aby Rockstar miał ją wkrótce pokazać. Mimo to, w RDR2 niedawno odkryto pliki mogące nawiązywać do GTA. Pobudziło to wyobraźnię fanów cyklu i właśnie odkryli oni nowy trop rzekomo wskazujący na wyczekiwaną szóstkę.

Tajemnicza strona miałaby wskazywać na zapowiedź GTA VI

Jak poinformowało Dexerto, gracze dotarli do niewykorzystanej strony Rockstar Newswire. Nie znajdziemy na niej żadnej treści, co jest nieco dziwne. Strona stoi pusta i ewidentnie czeka na uzupełnienie lub upublicznienie zawartości. Dodatkowo insider Tez2 donosi, ze Rockstar pominął cykliczny wpis Newswire, co wzbudziło masę spekulacji.

Tez2 twierdzi, że strona może być wykorzystana tak naprawdę do wszystkiego. Według niego, najpewniej zostanie użyta do opisu nowej aktualizacji GTA Online. Mimo to, w sieci zawrzało.

Według graczy, istnieje spora szansa na to, że Rockstar przygotował stronę na potrzeby zapowiedzi Grand Theft Auto VI. Niestety, choć brzmi to bardzo intrygująco, nie ma na to żadnych konkretnych dowodów. Na ten moment wygląda to jak zwykła spekulacja sprowokowana sporymi oczekiwaniami i wszechobecnym hype’em na grę.

Nie oznacza to oczywiście, że Rockstar z całą pewnością nie zapowie swojej nowej gry w najbliższym czasie. Tego nigdy nie można wykluczać. Co więcej, wcale nie musi się to stać na wielkich targach branżowych.

Jak Rockstar może zapowiedzieć GTA VI?

Przypomnę, że Red Dead Redemption 2 zapowiedziano zwykłym wpisem w mediach społecznościowych. Wcześniej Rockstar po prostu zmienił swoje zdjęcie profilowe na takie inspirowane stylistyką gry.

Serio, ta firma nie potrzebuje wielkich pokazów na E3, aby zapowiedzieć coś nowego. Wystarczy, że Rockstar wrzuci post na Facebooka lub Twittera i Internet dosłownie eksploduje. Tak było w przypadku RDR2, które jest mniej znaną od GTA marką. Strach pomyśleć co by było, gdyby firma zmieniła teraz swoje logo na – przykładowo – neonowe lub fioletowe.

Niemniej według mnie zapowiedź GTA VI to nadal odległa sprawa. Przypuszczam, że na jakikolwiek teaser poczekamy sobie przynajmniej do 2022 roku tak, aby Rockstar miał już za sobą wydanie GTA V na nowe konsole. Tak czy inaczej, szóstka to jedna z tych gier, które mogą zostać ujawnione tak naprawdę w każdej chwili.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się