GTA VI z wyciętą zawartością? Rockstar może chcieć wydać ją jako DLC

GTA VI - to może być pierwsza zapowiedź gry od Rockstar Games
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI ponoć było już wielokrotnie wewnętrznie przesuwane. Teraz szefostwo nie chce więcej opóźnień, więc deweloperzy mogą wyciąć część zawartości gry.

Przecieków, domysłów i teorii na temat GTA VI mamy już całe mnóstwo. Od niedawna temat powraca ze wzmożoną aktywnością. Teraz za sprawą leakera kojarzonego z marką Rockstara, czyli niejakiego Teza2. Insider niedawno poruszył temat GTA Online 2, a teraz wziął na warsztat możliwą premierę szóstej odsłony popularnego cyklu. Do tej pory pojawiały się już przecieki na ten temat. Jednym z bardziej popularnych jest teoria, iż gra doczeka się zapowiedzi w tym roku, a wyjdzie w następnym. Zdaniem niektórych, i tak może zostać przesunięta o kolejny rok – co byłoby typowe dla Rockstara.

Teraz Tez2 uważa, że szefostwo Rockstara najbardziej chciałoby wydać ten tytuł w 2024 roku. Konkretnie – w okresie świątecznym. Tyle że bardzo możliwe jest to, iż premiera znów zostanie wewnętrznie przesunięta. Tym razem na 2025 rok. Zdaniem informatora, deweloperzy już wielokrotnie przesuwali ten termin.

Oczywiście lepiej jest dostać grę dopracowaną i ukończoną, a nie pełną bugów, byle tylko zdążyć do premiery. Z drugiej strony szefostwo firmy ponoć rozważa cięcia. Chodzi o wycięcie części zawartości, aby później wydać je w formie DLC. Ma to sens, bo GTA VI potencjalnie i tak może oferować przytłaczającą swoim bogactwem zawartość. Tylko pozostaje pytanie – czy potencjalne DLC byłoby płatne czy też darmowe? Bo jeżeli to pierwsze, gracze z pewnością nie byliby ucieszeni, gdyby musieli płacić za elementy wycięte z podstawowej wersji gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie