GTA VI – premiera i miejsce akcji nowego Grand Theft Auto. Nieoficjalnie

Odsłona serii Grand Theft Auto numerowana jako IV, swoją premierę miała w 2008 roku. Aż 5 długich lat musieliśmy czekać na kolejną część, z numerkiem V w tytule. We wrześniu GTA V skończy 5 lat, wobec tego można by przypuszczać, że kolejna część jest już na horyzoncie. Okazuje się jednak, że na GTA VI jeszcze sobie poczekamy. Jak długo? Sprawdźcie, co mówią najnowsze doniesienia.

GTA VI – premiera. Rockstar zaczął pracę nad Project Americas

Najnowsze informacje dotyczące następnej odsłony Grand Theft Auto ogłosili youtuberzy kanału The Know. Również oni odpowiedzialni byli za wyciek informacji dotyczących Dark Souls III. W posiadanie wiadomości na temat GTA VI, The Know weszło z pomocą źródła, które pragnie pozostać anonimowym. Według niego, powinniśmy spodziewać się GTA VI nie wcześniej, ale i nie później niż za 3-4 lata. Już teraz tytuł od Rockstar Games jest we wczesnej fazie produkcyjnej, pod kryptonimem Project Americas. Głównym miejscem akcji mają być ulice Miami lub Vice City. Nazwa Project Americas wzięła się z kolei stąd, że gra pozwoli nam na przemieszczanie się pomiędzy USA a Ameryką Południową.

https://planetagracza.pl/kiedy-wiedzmin-4-premiera-bohater-grafika-trailer/

 

GTA VI – miejsce akcji. Czyżby Vice City?

Nie zdradzono natomiast dodatkowych informacji, takich jak ramy czasowe rozgrywającej się fabuły. Niemniej wielu z nas nie wyobraża sobie przedstawienia innych czasów w Vice City niż symboliczne lata osiemdziesiąte. Dziwnym, aczkolwiek ciekawym zabiegiem byłoby przenoszenie akcji w inny okres. Kolejne pogłoski mówią o dużym akcencie narkotykowym. Ma na to wskazywać umiejscowienie kilku misji właśnie w Ameryce Południowej. Dodatkowo mówi się, że pora wprowadzić do gry… bohaterkę. Póki co nie wiadomo jednak, czy będzie ona jedyną grywalną postacią, czy ktoś będzie jej towarzyszył.

Dotychczas wokół GTA VI narosło wiele legend, choć do końca nie możemy być pewni, czy i dzisiejsze doniesienie będzie miało pokrycie w rzeczywistości. Pierwsze informacje mówiły o pojawieniu się kolejnego Grand Theft Auto w 2020 roku, co obecnie wydaje się mało realne. Więcej trafności było jednak w przewidywaniach, gdzie będzie odbywała się fabuła tytułu. Gracze patrząc na to, jak rozkładały się lokacje w kolejnych odsłonach, typowali właśnie Vice City:

  • Liberty City – GTA 3, GTA 4, Lost and Damned, The Ballad of Gay Tony
  • Vice City – GTA Vice City
  • San Andreas / Los Santos – GTA: San Andreas, GTA 5

Jeśli macie ochotę, zobaczcie sami, co więcej na ten temat ma do powiedzenia The Know. Przy okazji czekamy na Wasze przypuszczenia odnośnie GTA VI. Dzielcie się nimi w komentarzach pod tekstem!

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.