Wydawca GTA V zamyka kolejnego, popularnego moda

GTA Online z rewolucją, na którą fani czekali 11 lat | Newsy - PlanetaGracza
PC

Take-Two Interactive ponownie walczy z moderami. Wydawca GTA V oraz Red Dead Redemption nie oszczędza modyfikacji trybu sieciowego.

Niedawno informowaliśmy Was o kolejnej fali usunięć modyfikacji singleplayer do różnych odsłon Grand Theft Auto. Firma Take-Two zajęła się kasowaniem modów, które miałyby być nielegalne. Nie znamy konkretnych powodów wystąpienia opisanych sytuacji i możemy tylko o nich spekulować.

Take-Two zajęło się też najwyraźniej modyfikacjami przeznaczonymi do trybu multiplayer. Te nie dość, że łamią regulamin GTA V, Red Dead Online i GTA Online, to jeszcze często są płatne.

Teraz z sieci zniknął mod Ozark, który był wykorzystywany przez wielu nieuczciwych graczy GTAO. O sprawie poinformował autor projektu, który potwierdził też, że za zamknięciem projektu stoi Take-Two. Wygląda na to, że firma mocno wzięła się za podobne przedsięwzięcia i nie zostawi jeńców.

To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia sytuacja, kiedy Take-Two zmusza modera do usunięcia swojego projektu z sieci. Wydawca ma jednak do tego pełne prawo. Tym bardziej, że mod Ozark łamał regulamin rozgrywki w GTA Online i Red Dead Online, co zdecydowanie miało prawo nie spodobać się Take-Two.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie